מפקד בצה”ל, אלוף אלי שרביט, הודיע היום (רביעי)  כי הצוללת השישית שעתידה להיקלט בזרוע הים בתחילת העשור הבא תיקרא ‘אח”י דרקון’, על שם דג מעמקים טורף שבשמו מובאות כל אותיות ה’דקר’.

מתוך חיל החים. צילום: דובר צה”ל

 

שם הצוללת נקבע לאחר הליך סדור והוכרז היום במסגרת כנס תכנית העבודה של זרוע הים לשנת 2019. בנוסף, בהליך זה נקבע כי שם דגם העתיד של הזרוע יקרא ‘דקר’ (‘DAKAR CLASS’), שם המנציח באופן הראוי והמכובד ביותר את זכר לוחמיה של אח״י דקר.

 

הצוללת השישית, ‘אח”י דרקון’, תהווה אבטיפוס לדגם דור הצוללות הבא, שיהיה המתקדם ביותר בשירות זרוע הים בעשרות השנים הבאות. מדברי מפקד זרוע הים, אלוף אליהו (אלי) שרביט: “לוחמי שייטת 7 משמרים יומם וליל את יציבותנו הביטחונית, במקצועיות ללא רבב, תחכום, מסירות וחשיבה מתמדת. בפעילותם על גבי צוללות העתיד של מדינת ישראל יספקו זווית מבצעית ייחודית ואסטרטגית, חיונית מאין כמותה, להגנת מדינת ישראל”, אמר שרביט.

מתוך צוללת חיל החים. צילום: דובר צה”ל

 

גורם הוסיף כי תהליך בחירת שם הצוללת נמשך מעל חמש שנים. במסגרתו, שונה שם הצוללת מ-‘דקר’, בשל מחלוקת שהלכה והתפתחה בקרב משפחות חללי הצוללת שטבעה בשנת 1968. לאחר תהליך בחינה מחודש, החליט מפקד זרוע הים שלא לקרוא לצוללת ״דקר״ ושזה יהיה השם של דגם הצוללות שילוו את זרוע הים בעשרות השנים הבאות.

השם ‘דרקון’, על שם דג הדרקון, ממשיך את שמות הצוללות ‘רהב’ ו-‘תנין’ כשמות המתארים חיות ימיות מרשימות ונשען על השם ‘דרקון הים’ אשר נמצא במאגר השמות של מפקד שייטת הצוללות הראשון, סגן-אלוף יוסף (יוסל׳ה) דרור ז”ל.

השם מבטא כוח ומבצעיות התואמים את אופי פעילות השייטת וילווה את הצוללת במהלך הפעילות המבצעית הרבה הצפויה לה בשנים הבאות. בנוסף, הוחלט כי האות הראשונה של כלל הצוללות מדגם ‘דקר’ (DAKAR CLASS) תהיה האות ד׳, כמקובל בקרב ציים נוספים בעולם.

כזכור, בעקבות מחאת משפחות אסון הדקר ולאחר חשיפת חדשות 20 מפקד שינה את דעתו והחליט כי הצוללת השישית של זרוע הים לא תיקרא על שם הצוללת דקר.

מערכת ערוץ 20

מערכת ערוץ 20


רוצים להישאר מעודכנים? הצטרפו לקבוצת וואטסאפ או טלגרם שלנו.