“אין עם בעולם שהקשר שלו לחבלי הארץ הוא קשר כל כך ברור כמו העם היהודי לחבלי הארץ בירושלים, . השטחים הם לא שטחים במחלוקת”. כך אמרה היום (א’) , שרת התרבות, בראיון לאראל סג”ל ושמעון ריקלין בגלי צה”ל.

רגב התייחסה להחלטת האו”ם להכפיש את ההתיישבויות ביהודה ושומרון. “לא הופתעתי, גם אתם לא הופתעתם. לא מהאמריקאים ולא מארגוני האו”ם. הרי מעולם הם לא נימנו על אוהדי ישראל, כמו שאמר אז בן גוריון: ‘או”ם שמום’. אין ספק שההחלטה מכוונת נגד ישראל, פוגעת במדינה ישראל ונותנת גב לטרור”.

 שרת התרבות, מריבי רגב. צילום: מארק ישראל סלם, פלאש 90 Sellem/POOL *** Local Caption *** éùéáú îîùìä îéøé øâá
מירי רגב. תמכה בגירוש מגוש קטיף, תומכת בהתיישבויות ביו”ש. צילום: מארק ישראל סלם, פלאש 90

השרה רגב הגיבה לחילופי השלטון המתקיימים כעת בממשל האמריקאי. “אובמה סיים באקורד צורם את הנשיאות שלו. לכולם ברור שטראמפ הודיע מספר פעמים שהממשל שלו יממש מדיניות אחרת לחלוטין בנוגע לישראל. מדובר בנקמה מתוקה של אובמה נגד ישראל, נגד ההתיישבות, נגד נתניהו. נחצה קו אדום של מסורת ארוכה בארצות הברית שהטילה וטו נגד כל החלטה של מועצת האו”ם נגד ישראל. אובמה משחק בהורדות ידיים עם ישראל ועם ראש הממשלה, גם הפעם,  ישראל ינצחו אותו. נחשף הפרצוף האמיתי שלו, מסתבר בסופו של דבר שהאגו מתגבר על השכל”.

בשנת 2005 השרה רגב תמכה בגירוש מגוש הקטיף, היום, השרה תובעת ריבונות על ההתיישבויות ביו”ש. “אני מאמינה שיש להחל את הריבונות הישראלית על יהודה ושומרון. חוגגים 50 שנה לשחרורה של , להפסיק לגמגמם, להפסיק להוריד את הראש ולהיות מופתעים מהחלטות של האו”ם”.

“הקב”ה זיכה אותנו בהחלטה של האו”ם”

בסיום דבריה, מירי רגב הביעה חותם של מסורת יהודית ברוח חג החנוכה. “זה חג שלנו, הקב”ה זיכה אותנו להחלטה כזו כדי שישראל יצאו ממנה חזקים יותר ונחזק את ההתיישבות. אין מדינה שחיה כפי שאנחנו חיים, וילה בג’ונגל במזרח תיכון עוין. לכן, אני חושבת שבזה זכינו, שההחלטה תביא אותנו להיות חזקים יותר. ביום שלישי הקרוב אנו הולכים לחנוך רחוב בירושלים העתיקה, יחד עם רשות העתיקות. מקום בו התהלכו המכבים לפני 2,000 שנה. התשובה שלנו היא לחזק את הזיקה בין עם ישראל לארץ ישראל ולירושלים עיר הקודש”.

נחשפה כתובת הדוא"ל הפרטית שלו. הנשיא ברק אובמה
הנשיא היוצא . “משחק בהורדות ידיים עם ישראל”

כשהמגישים סג”ל וריקלין שאלו את רגב בנוגע לגורלם של הכפרים הערביים ביו”ש לאחר הסיפוח, רגב אמרה: “הסיפוח הוא דיון מאוד ארוך, לא לראיון של דקה. יש פתרונות, פתרונות טובים. הייתי יו”ר השדולה להחלת הריבונות היהודית ביו”ש. אני מאמינה בסיפוח, צריך להפסיק להוריד את הראש. צריך להוריד את הגיבוי לגורמים פרו-פלסטינים שמגבים את הטרור ומרחיקים את השלום. במדינה יש מקום רק לעם אחד. אנו מושיט יד למיעוטים, אך המדינה היא מדינה יהודית”.

מערכת ערוץ 20

מערכת ערוץ 20


רוצים להישאר מעודכנים? הצטרפו לקבוצת וואטסאפ או טלגרם שלנו.