בעוד פחות משבועיים, ב-22 בחודש, יגיע נשיא ארה"ב דונלד טראמפ לביקור ראשון בישראל. הביקור יארך יומיים, והלו"ז עמוס לעייפה.

הסוויטה בה ילון נשיא ארה"ב. כתבתה של ליטל שמש

על פי התכנון הנוכחי, המטוס הנשיאותי ינחת בנמל התעופה בן גוריון בשעה 11:00, שם יתקיים טקס קבלת פנים ממלכתי. בשדה יינשאו נאומי קבלת הפנים, בהם של הנשיא עצמו, ראש הממשלה ונשיא המדינה ריבלין.

התחנה הבאה של טראמפ, אחרי נתב"ג, יהיה בירושלים. בשיירה בת כ-5 מסוקים יעבור הנשיא לעיר הבירה, כאשר מספר מתחמי נחיתה נבחנים. יש לציין כי בשלב זה עובדי משרד החוץ מאיימים להפריע להליך התקין של הביקור.

טראמפ יבקר באתר הקדוש כשהוא ילווה על ידי בני משפחתו ויועציו, רעייתו מלניה, בתו איוונקה ובעלה ג'ארד קושנר. משם הפמלייה תמשיך לארוחת צהריים במלון "המלך דוד", ולאחריה לקבלת הפנים הרשמית במשכן נשיאי ישראל. בערב תתקיים ארוחת ערב רשמית במעון ראש הממשלה בירושלים.

למחרת, ביום שלישי בבוקר, יוסק הנשיא בשיירת מסוקים למצדה, שם הוא גם צפוי לנאום בפני מאות אנשים. ממצדה יחזור הנשיא לירושלים ומשם, בשיירה רכובה, יעבור לבית לחם וייפגש עם יו"ר הרשות הפלסטינית, מחמוד עבאס. בצהריים ישוב טראמפ לירושלים ויעשה את הדרך חזרה במסוק לנמל התעופה בן גוריון, ויעזוב את הארץ לוועידת נאט"ו.

מערכת ערוץ 20

מערכת ערוץ 20


רוצים להישאר מעודכנים? הצטרפו לקבוצת וואטסאפ או טלגרם שלנו.