אחרי שאמש הודיעו שר החינוך, נפתלי בנט ושרת המשפטים, איילת שקד כי הם עוזבים את מפלגתם הקיימת לטובת הקמת מפלגת 'הימין החדש', היום נחשף גם הלוגו שילווה את המפלגה בקמפיין הבחירות.

הלוגו החדש של 'הימין החדש' שנחשף היום

 

כזכור, אמש הודיעו השרים כי הם מתכוונים להתפצל ממפלגתם על מנת להקים "כוח חדש במחנה הימין", אליו כבר הספיקה להצטרף ח"כ שולי מועלם. בהצהרתם הודיעו השרים כי ינהיגו את המפלגה במשותף.

אחד הפרטים המעניינים בלוגו החדש שהופץ הוא העובדה כי לראשונה מופיע שמה של שקד לפני שמו של בנט, מה שמעלה תהיות רבות לגבי יחסי הכוחות בין השניים.

יש גם לוגו. השרים בנט ושקד במסיבת העיתונאים בה הודיעו על הקמת מפלגתם החדשה. צילום: יוסי זליגר – פלאש 90

 

אמש עוררה הצהרתם תגובות רבות במערכת הפוליטית. בהודעה שמסר ניר אורבך, יו"ר מפלגת הבית היהודי הוא הודה לשרים "על 5 שנים של עשייה גדולה למען עם ישראל" והבהיר כי פניהם כעת לכיוון חידוש הברית עם 'האיחוד הלאומי' ואף כי "יוקם צוות מיוחד לזירוז המו"מ בנושא".

הצטרפו להצהרה המיוחדת של שר החינוך, נפתלי בנט ושרת המשפטים, איילת שקד

Posted by ‎נפתלי בנט – Naftali Bennett‎ on Saturday, December 29, 2018

 

גם ח"כ בצלאל סמוטריץ' (האיחוד הלאומי) איחל הצלחה לבנט ושקד ואמר כי "הגיע העת להחזיר את הציונות הדתית לציונות הדתית". בליכוד נשמעו פחות מרוצים ובהודעת המפלגה נמסר כי "יש מי שלא למד את הלקח של בחירות 92’ כשהימין ריסק את עצמו לרסיסי מפלגות ובכך הביא לעליית ממשלת שמאל ולאסון אוסלו".

גם מפלגתו של שר האוצר כחלון, המרגישה ככל הנראה מאוימת מהכוח החדש, הגיבה לדברים: "הערב קמה מפלגה סקטוריאלית נוספת שמבקשת לצמצם עוד את הממלכתיות", נמסר בהודעת 'כולנו' שהוסיפה: "בקדנציה האחרונה פעלו בנט ושקד כאיגוד סקטוריאלי שחיפש את המפריד והמקטב בציבוריות הישראלית".

 

אלון מליק

אלון מליק:עוד באותו נושא