בעקבות "מבצע פינאלה" – הסרט של 'נטפליקס' על חטיפת הפושע הנאצי אדולף אייכמן בכיכובו של בן קינגסלי – ב'דיילי מייל' הבריטי יצאו להתחקות אחר השושלת המשפחתית שלו, וגילו כי אחד הבנים עדיין בחיים.

דיטר אייכמן ואשתו האיטלקייה – כפי שתועדו על ידי ה'דיילי מייל"

 

לצורר אייכמן – שארגן והוביל את השמדת יהודי אירופה בימי השואה – היו ארבעה בנים. שלושת הגדולים, קלאוס, הורסט ודיטר – נותרו נאמנים למורשת הרצחנית של אביהם – ורק הבן הצעיר ריקרדו, בחר להתנער מאביו וגינה אותו.

על פי התחקיר שפורסם בעיתון הבריטי, קלאוס והורסט מתו לפני שלוש שנים, ואילו בנו השלישי דיטר, פנסיונר בן 76, מתגורר כיום בדירה בבואנוס איירס שבארגנטינה, לא רחוק מהבית שבו נלכד אביו על ידי המוסד והוטס ארצה במבצע חשאי. בעבר עסק בתחום הבנייה וחילק את זמנו בין ארגנטינה לגרמניה. הוא מאמין כי אביו היה חף מפשע.

משפט אייכמן. צילום: לע"מ

 

לאחר הוצאתו להורג של אביהם, כך לפי הדיווח ב'דיילי מייל', הבנים הורסט וקלאוס הקימו תא טרור נאצי כדי לתקוף עסקים יהודיים ובתי כנסת. ב-1962, בעקבות קרב יריות שניהלו עם המשטרה המקומית, נתפסו בביתם חומרי תעמולה נאציים, רובים ובקבוקי תבערה – שאיתם תכננו לתקוף אוטובוס שהסיע ילדים יהודים לבית ספר. הורסט נדון לשנתיים מאסר.

כרמן, בת זוגו לשעבר של הורסט סיפרה לעיתון כי בעלה לשעבר היה "נאצי אדוק", שתלה צלב קרס מעל בית המשפחה לאחר חטיפת אביו. "כל האחים, מלבד ריקרדו, "חשבו שאביהם היה חף מפשע. הוא סיפר לילדיו כי היטלר רדף את היהודים, כיוון שהם זממו להפוך את הגרמנים לעקרים על ידי הכנסה של כימיקלים למים שלהם", הסבירה כרמן.

 

לינור בר-אל

לינור בר-אל