No Tag To Print

בני בן זקן. צילום: בית"ר ירושלים
בני בן זקן. צילום: עירוני ק"ש

נחצו הגבולות – בן זקן חייב ללכת הביתה | דעה

אם לא הספיקה תקרית הטלפון של טביב בשבוע שעבר, אתמול הובך בן זקן שוב כשהקפטן שכטר הורה לבניון להתחמם, תמונה שתלווה את המאמן הצעיר עוד הרבה זמן

בני בן זקן. צילום: עירוני ק"ש
בני בן זקן. צילום: עירוני ק"ש

 

נתחיל מהסוף להתחלה. בני בן זקן צריך ללכת הביתה. נכון, אם מסתכלים על הטבלה של ליגת העל אחרי המחזור ה-19 זה נשמע הזוי. בית״ר ירושלים מדורגת במקום השלישי עם 41 נקודות, נקודה אחת פחות מהאלופה וסגניתה. הקבוצה כבשה 45 שערים בליגה, הרבה יותר מהפועל באר שבע ומכבי תל אביב. מבחינת המספרים, התוצאות והשיפור ביכולת, בן זקן אמור להפוך למועמד רציני לתואר מאמן העונה. אבל האירוע שהתרחש הערב בטדי, במיוחד ההתייחסות ההזויה והמנותקת מהמציאות של המאמן, שבוע אחרי האירועים בהם נצפה אלי טביב מנהל את המשחק בקרית שמונה ובן זקן ממלא את ההוראות במלואן, בן זקן לא יכול להישאר על הקווים בבית״ר ירושלים.

בני בן זקן עובד על אוטומט. תיזהרו להפריע לו בניווט. רק נדמה לכם שבן זקן מתנהג על הקווים ובראיונות בסיום המשחקים כמו עב״מ. צריך לראות כדי להאמין, האמת שגם אחרי שרואים את התמונות קשה מאוד להאמין שמאמן כדורגל בליגת העל עובר על סדר היום ומתעלם מהאירוע כלא היה. התמונות בהן נראה איתי שכטר רץ לספסל, צורח ומסמן ליוסי בניון לקום ולהתחמם כדי להחליף את ז׳אורז׳יניו שנפצע, אלה תמונות שגם בשכונת בית וגן לא ראו מעולם.

שכטר מול הבולגרים. צילום: עמוד הפייסבוק של בית"ר ירושלים
שולט במועדון. שכטר. צילום: עמוד הפייסבוק של בית"ר ירושלים

 

היו לא מעט אירועים העונה בשכונה שנקראת בית״ר ירושלים, אבל האירוע בו שכטר מקבל את ההחלטות ומנהל את המשחק כאשר המאמן עומד ושותק כאילו הוא רק השופט הרביעי שאמור להניף את שלט החילוף של בניון, הוא מהאירועים הכי מוזרים שאירעו במגרשי הכדורגל בליגת העל. אם התמונות מהשבוע שעבר בהן נראה אלי טביב מעביר הוראות לבן זקן באמצעות אנשיו והפלאפון היו צריכות לגרום למאמן ללכת הביתה, התמונות של שכטר מנהל את המשחק מחייבות את בן זקן ללכת הביתה.

העובדה שבן זקן עמד על הקווים, ראה את שכטר צורח לעבר בניון לקום מהספסל בלי לספור אותו, העובדה שבניון עצמו קם להתחמם והמאמן נשאר עומד דום עם הידיים בין הכיסים לפה ושותק כאילו הוא נוכח נפקד, היא רק הפרומו לדבר האמיתי. בן זקן מדקלם את התשובות שלו בראיונות בסיום כל משחק כאשר הן מנותקות לגמרי מהשאלות, לא רק שאין קשר בין התשובות לשאלות, בן זקן אינו מתאמץ בכלל לנתק את הכפתור שעובד לו בראש על אוטומט. זה לא משנה מה בכלל מה היה על המגרש, זה לא מעניין אותו מה מצלמות הטלוויזיה קלטו וצילמו, בן זקן חי בעולם משלו. העולם יכול לראות את טביב מעביר הוראות, העולם יכול לראות את הקפטן מנהל את המשחק, בן זקן מדקלם את התשובות הקצרות והקרות.

יוסי בניון. צילום: ליאת אבשלומי/בית"ר ירושלים
יוסי בניון. צילום: ליאת אבשלומי/בית"ר ירושלים

 

בן זקן מחקה בשלמות את המערכון של הגששים על העולה החדש בו נאמר: ״אתם תמיד שואלים אותן שאלות ואנחנו עונים אותן תשובות״. בן זקן לא חי פה. זה לא משנה אם האוהדים מקללים, זה לא חשוב אם היכולת חלשה והסגנון הגנתי, זה לא משמעותי בכלל אם הבעלים קובע את ההרכבים ומנהל את המשחקים. באמת חשבתם שאם שכטר מתעלם ממנו ומקים את בניון מהספסל זה יפריע לו? בן זקן בא להדפיס כרטיס כדי שיהיה לו ברזומה: מאמן בית״ר ירושלים. בדרך הזאת הוא גם מאמין שהוא יכול לגנוב אליפות. בן זקן לא קונה את כל הקשקושים שבדרך הזו בה הוא נותן לרבים לנהל אותו, הקריירה שלו תתרסק. הוא יודע טוב מכולם איך בעלי הקבוצות אצלנו ממנים מאמנים. מאמנים כושלים מקבלים קידום, מאמנים צייתנים מקבלים הצעות, מאמנים נטולי דעה ועצמאות הם מהמבוקשים שיש לאחרונה בליגת העל ולא רק בבית וגן.

הבעיה היא עכשיו לא בן זקן. למזלו, אין שידורים ישירים מהאימונים של בית״ר ומחדר ההלבשה בבית וגן. אבל מי שמכיר את ההתנהלות במועדון מאז הגיע לשם בן זקן, לא הופתע מהפיקוד שלקח לעצמו שכטר במשחק. שכטר הוא הבייבי של טביב, הוא אליל האוהדים, חביב התקשורת. שכטר חזק בחדר ההלבשה ובעל מעמד מיוחד בבית וגן הרבה יותר חזק מהמאמן. אל תיקנו את הדברים של החלוץ בסיום המשחק שהדבר נעשה בלהט המשחק. לא להט, לא אמוציות, לא  עצבים מהפיגור המוקדם במשחק. שכטר מרשה לעצמו על המגרש ומחוצה לו הרבה יותר ממה שכל שחקן וקפטן בליגת העל מרשה לעצמו. גם בקבוצות קטנות. גם במועדונים שמתנהלים כמו שכונה. המעמד של שכטר התגלה לכולם רק בעקבות האירוע המכוער והמשפיל עבור בן זקן, אבל לשכטר יש אמירה ויש משקל הרבה מעבר לאירוע הנקודתי מול בני סכנין.

בני בן זקן. צילום: בית"ר ירושלים
צריך ללכת הביתה. בני בן זקן. צילום: בית"ר ירושלים

 

כל אדם נורמלי שראה את האירוע עם שכטר, ההתעלמות של המאמן ובעיקר ההתעלמות שלו בראיונות בסיום המשחק, היה שולח אותו הביתה. אבל טביב, כמו טביב, האיש האחראי על השכונה בבית וגן, אפילו לא צריך לשאול את עצמו את השאלה הזו האם בן זקן צריך ללכת הביתה בעקבות התמונות המביכות. הג’ונגל הזה, סגנון המערב הפרוע מתאים לטביב. הוא רוצה להוכיח לכולם שהמערב הפרוע שלו, הוא בנה שכונת יוקרה. הוא עוד יוכיח, כך הוא מאמין שהוא יניף את צלחת האליפות למרות הסקנדלים, הביזיונות וההשפלות.

טביב לא מתלהב מבן זקן, אבל כל זמן שהמאמן ימשיך לבצע הוראות וימשיך לדקלם שהוא מקבל את ההחלטות בצוות, הוא יישאר. מהערב כולם גילו שהצוות הולך וגדל. טביב/אוחנה/לבנדה/שכטר/ ומי יודע מי עוד. שכונת הפאר של טביב הופכת להיות הקבוצה הכי פורייה בליגה, הכי שמחה בליגה, הכי מוזרה והזויה, מאתמול אפשר להוסיף גם הכי רעבה לתואר.

It is not Android