בשעה זו נערך בעיר דוד אירוע חנוכת "דרך עולי הרגל" (הרחוב ההרודיאני), תעלת הניקוז המרכזית של העיר מסוף ימי הבית השני. התעלה שאורכה שנחשף הוא מעל ל- 700 מטרים עובר מתחת למרכזה של העיר ומחברת בין בריכת השילוח לכותל המערבי.

שגריר ישראל לאו״ם, דני דנון שהשתתף באירוע אמר כי ״מדובר במיצג היסטורי מרהיב המהווה עדות נוספת לקשר של העם היהודי לבירתו הנצחית ירושלים״. האורחים המרכזיים בטקס הם השליח המיוחד של ממשל טראמפ למזרח התיכון, ג׳ייסון גרינבלט ושגריר ארה״ב בישראל .

לאור הפגנת פעילי "שלום עכשיו" מחוץ לטקס אמר דנון כי ״קיום הפגנות והפצת עובדות מסולפות לא ישנו את האמת ההיסטורית ולא ינתקו את הזיקה הבלתי מעורערת שלנו לליבו של העם היהודי. אמשיך להביא לכאן משלחות של עשרות דיפלומטים מרחבי העולם״.

הרחוב ההרודיאני שימש את עולי הרגל להגעה לבית המקדש. תעלה זו נקזה את העיר ירושלים דרומה אל עבר בריכת השילוח ואל מחוץ לעיר. היא גם שימשה את המורדים ברומאים כמקום מחבוא ובתוכה נתגלו ממצאים רבים המספרים על העיר ירושלים ועל חורבנה. כלים ומטבעות רבים ובהם מטבע שקל מהעיר צור, פעמון זהב זעיר שהיה תפור לבגד של אדם רם מעלה, חרב רומאית בנדנה ולאחרונה, טביעת חותם בלשון הארמית ובה כתוב 'דכא ליה' (= טהור לה'), החתמה רשמית, כנראה, של אישור לטהרתו של קרבן או חפץ וקשור למנהל של המקדש.

אילת כהנא

אילת כהנא:עוד באותו נושא