משרד החוץ גינה היום (ש') את דברי סגן השר לשיתוף פעולה אזורי, , לפיהם יש קשר בין הצבעת איטליה באונסק"ו לבין רעידות האדמה שאירעו במרכז המדינה השבוע. ממשרד החוץ נמסר כי "דבריו של חבר הכנסת קרא אינם ראויים ומוטב היה שלא היו נאמרים כלל. משנאמרו, סגן השר מתנצל על הדברים ואנו מצטרפים להתנצלות זו. הדברים אינם משקפים את עוצמת היחסים בין ישראל לבין ".

איוב קרא. רעידת האדמה בגלל ההצבעה באונסק"ו? צילום: מארק ישראל סאלם
איוב קרא. רעידת האדמה בגלל ההצבעה באונסק"ו? צילום: מארק ישראל סאלם

כמו כן, לפי הודעת משרד החוץ, צפוי ראש הממשלה ושר החוץ לערוך שיחת בירור בנושא עם קרא בהקדם. דבריו המשונים של קרא במהלך ביקורו בוותיקן עוררו כעס בקרב האיטלקים.

נשיא איטליה, סרג'ו מטרלה, הגיע לביקור של מספר ימים בישראל ואמירותיו של קרא יצרו תקרית דיפלומטית שהובילה להודעת משרד החוץ.

בהודעה שהפיץ סגן השר, הודיע קרא על מצבו ומסר כי "בעקבות רעידת האדמה באיטליה, וכמי שרואה חובה להרגיע את משפחות חברי למשלחת, אני שמח לבשר ולהודיע שזה היה לא נעים לעבור את החוויה מורטת העצבים של בשעה שאנו בוותיקן, אבל סמכנו על הכס הקדוש ששומר עלינו ואני בטוח שהרעידה קרתה בשל ההחלטה באונסק"ו שהאפיפיור היום מאוד לא אהב", אמר קרא.

עוד הוסיף קרא כי "האפיפיור אף התבטא בפומבי שארץ הקודש שייכת לעם ישראל ואף חשבתי פתאום שאולי אני חולם אבל למרות הסיטואציה הלא נעימה כולם כאן בסדר, מרגישים בטוחים ואל דאגה – יצאנו המומים מהמקרה, אבל גם למדנו כיצד מתנהגים במצבים כאלה שלא עברנו מימינו".:עוד באותו נושא