3:35 23/10/2017
מבזקים
דף הבית > אקטואליה וחדשות > "נוצרה הזדמנות היסטורית לביטול הסכם הגרעין עם איראן"

"נוצרה הזדמנות היסטורית לביטול הסכם הגרעין עם איראן"

שר המודיעין ישראל כץ הביע תקווה לסילוק האיום האיראני על האזור בעקבות דבריו של הנשיא טראמפ, שהאשים את טהרן בירי טיל ניסוי שנועד לאיים על ישראל

הצעד הראשון בדרך להחלת ריבונות: השר ישראל כץ. צילום: תומר אפלבאום
השר ישראל כץ. צילום: תומר אפלבאום

 

בעקבות דבריו האחרונים של הנשיא טראמפ: שר המודיעין ישראל כץ הביע תקווה כי הסכם הגרעין עם איראן ישונה או יבוטל, ובכך יוסר על האיום האיראני על על מדינת ישראל.

"נוצרה הזדמנות היסטורית להביא לשינוי או ביטול הסכם הגרעין עם איראן ולהסרת האיומים האיראניים מעל מדינת ישראל" כך אמר השר כץ, בעקבות דבריו של נשיא ארה"ב דונלד טרמפ שהאשים הלילה את טהרן בירי טיל ניסוי שנועד לאיים על ישראל, ובהתבסס על מידע מודיעיני, האשים אותה גם בעבודה משותפת עם צפון קוריאה והטיל ספק בתוקף ההסכם.

השר כץ הוסיף כי ישראל חייבת לפעול מול הממשל האמריקאי לקידום מספר יעדים בכל הקשור ליכולותיה של איראן ונוכחותה באזור וכן לשינוי הסכם הגרעין בדרך כזו שתבטיח שלאיראן לא תהיה לעולם יכולת גרעינית – או ביטול ההסכם וחזרה לסנקציות.

שר המודיעין הוסיף כי ישראל חייבת לפעול מול הממשל האמריקאי לסיכול תכנית הטילים של איראן, מניעת נוכחות צבאית של שלה בסוריה והפסקת הסיוע לחיזבאללה וכן הכרה אמריקאית בריבונות ישראל ברמת הגולן. כץ קרא היום לכל ראשי סיעות האופוזיציה להתלכד סביב עקרונות אלה לשמירת בטחונה של מדינת ישראל .

אלירן טל
כתב בדסק המדיני של ערוץ 20
לתגובות

אולי יעניין אותך גם

רה"מ בנימין נתניהו והשר מירי רגב. צילום: יונתן זינדל, פלאש 90

נתניהו: "לא קיבלתי שום החלטה בעניין ארמון הנציב"

Nrg: השרה רגב ביקשה לברר את עמדת רה"מ נתניהו בעניין הבנייה הבלתי חוקית של האו"ם בארמון הנציב. רה"מ הבהיר כי לא קיבל החלטה בנושא וכי יערוך מול היועמ"ש