מחנה הקיץ השנתי של נופשון שומרון לילדים עם צרכים מיוחדים מתקיים כבכל שנה בישיבת הסדר קרני שומרון. השנה השתתפו במחנה כ-160 חניכים ומתנדבים מכל רחבי הארץ, שהגיעו לשבוע של חוויות, כיף ונתינה, במסגרת 'נופשון שומרון'  של ישיבת ההסדר קרני שומרון.

צילום: נופשון שומרון

 

הנופשון הציע קייטנה מיוחדת לילדים ונוער עם מוגבלות שכלית התפתחותית, אוטיזם ונכויות שונות. מרגע הגעתו לקייטנה, התלוו שני מתנדבים לכל ילד שסייעו לו בכל. כך הוא צבר חוויות, אטרקציות, נהנה מיחס חם ודואג, ובעיקר הרגיש כמו כל ילד אחר הנופש בקיץ. במהלך שבוע המחנה החניכים נהנים מרכישת חברים חדשים, מפעילויות מותאמות ומגוונות כמו סדנאות יצירה ומוזיקה, ליטוף חיות, בריכה, הצגות תיאטרון, טרמפולינות, פעילויות שטח מאתגרות, מתחמי קפיצה ועוד חוויות נהדרות.

בכל קיץ מתקיים מחנה המתנהל בתנאי פנימייה מלאים, למשך שבוע ימים. "נופשון שומרון" מספק פעילות חווייתית ומקדמת לילדים בהתאמה ללקויות הספציפיות שלהם, תוך שימוש בציוד ובאביזרים התואמים את צרכיהם. בנוסף, מחנה הקיץ מאפשר להורי הילדים מעט הפוגה מהטיפול האינטנסיבי בילד, ומסייע להם בצבירת כוחות מחודשים.

המתנדבים הם תלמידי ישיבת ההסדר, בני נוער, צעירים וסטודנטים מכל רחבי הארץ, העוברים ימי הכשרה ללמידה והתמקצעות בעולם הצרכים המיוחדים. הפעילות מתקיימת במתחם הישיבה, כאשר לרשות החניכים עומד קמפוס הישיבה, אולם פעילות, חדרי אירוח וחדר אוכל. החניכים לנים בחדרי השיבה עם החונכים הצמודים אליהם במהלך כל השהות בנופשון.

פרויקט 'נופשון שומרון' החל לפני 11 שנה כיוזמה של תושבי קרני שומרון וקרן "אבי-אד", לעילוי נשמתם של אדווה פישר ואברהם סיטון ז"ל, בתור מיזם מקומי הנותן מענה לתושבי הישוב קרני שומרון. מאז, הפרויקט התפתח וגדל לפריסה ארצית וכיום הנופשון פועל, חגים וחופשות ממוסדות החינוך המיוחד, במסגרת ישיבת ההסדר קרני-שומרון ומופעל בתמיכת משרד הרווחה.

אלי כהן, מנכ"ל ישיבת ההסדר קרני שומרון מבית איגוד ישיבות ההסדר סיכם את המחנה בסיפוק ואמר: "בשם תלמידי הישיבה והמתנדבים הרבים מכל חלקי הארץ, אנו מודים על הזכות להיות עם הילדים המיוחדים, להכיר וללוות את המשפחות המדהימות לאורך השנה כולה. מרגש ומשמח לראות את השילוב של חסד עם תורה הצועדים יד ביד ומעצבים את החברה הישראלית".
מערכת ערוץ 20

מערכת ערוץ 20