ואהוד אולמרט. צילום: פלאש 90

אתמול (ש’) שודר סרטו של “אולמרט ריאיון ראשון”, לאחר פרסום הספר שלו – “בגוף ראשון”, בהוצאת “ידיעות ספרים”. במהלך הריאיון אמר אולמרט דברים קשים, בין היתר גם בנוגע לפרשת חטיפת והעסקה.

היום (א’) הגיב אביו של החייל החטוף גלעד שליט, נועם שליט, לדברים אלה בשיחה עם “החדשות Online” ואמר כי “אולמרט נכשל במשך כל המשמרת שלו ורק אומר שהייתה לו עסקה טובה יותר”.

“זאת לא הפעם הראשונה וכנראה גם לא האחרונה שראש הממשלה אולמרט מנסה לשכתב את ההיסטוריה”, תקף שליט, “הוא טען טענה מופרכת שהייתה לו עסקה טובה יותר בימי כהונתו האחרונים אבל הוא לא נכנע לדרישות החוטפים”.

שליט האשים את אולמרט והוסיף כי נכשל בהפעלת לחץ על שיביא לשחרור בנו: “לצערי אולמרט שוכח להזכיר שבמשך כמעט 3 שנות כהונתו, במשמרת שלו, הוא והמערכת שתחת הנהגתו נכשלו ביצירת מנופי לחץ כלשהם”, נזכר. “מדובר על חבורה של כמה עשרות אנשי שהחזיקו חייל ישראלי שבוי כמה מאות מטרים מגבול ישראל”.

בהמשך דבריו התנער שליט מההאשמות של אולמרט כלפי בנו וטען כי מספר כשלים מערכתיים הובילו לחטיפה. “אולמרט בא חשבון ונותן ציונים לחייל לוחם שצוותו הופתע והותקף על ידי חמאס במנהרת טרור התקפית חודרת שהייתה הראשונה בכלל בעוטף”, סיפר. “הכל כתוצאה משרשרת מחדלים בלתי מוסברים של המערכת כפי שפורטו במסקנות ועדת איילנד שהוא עצמו מינה”.

שליט חשף כי העסקה שבוצעה התאפשרה רק אחרי שחמאס ויתר על כמה מהדרישות הבסיסיות שלו. “היסטורית הוא פשוט מנסה לשכתב את ההיסטוריה עם טענות מופרכות”, חזר שליט על דבריו, “הוא בוחר לתת ציונים לחייל שנקלע לסיטואציה בלתי אפשרית כאשר הצוות הותקף”.

הדר ת"ש

הדר ת"ש

הדר ת"ש

רוצים להישאר מעודכנים? הצטרפו לקבוצת וואטסאפ או טלגרם שלנו.