הצו שהוציא הנשיא האמריקאי הטרי דונלד טראמפ ואוסר את כניסתם של אזרחי שבע המדינות המוסלמיות איראן, סוריה, עיראק, תימן, סומליה, סודן ולוב לתחומי ארה"ב, עורר את זעמם של רבים בתעשיית הבידור בארה"ב. אליהם הצטרפו גם האמניות הישראליות והבינלאומיות, הזמרת אחינועם ניני והשחקנית נועה תשבי. השתיים פרסמו כל אחת בנפרד פוסטים קיצוניים בהם הן טוענות לגזענות של טראמפ ומשווים אותו להיטלר ואת מדיניותו לנאציזם.

"ראיתי שהוא מצייץ את עצמו בטוויטר למוות, מתנהג בגזענות, בשנאה, בטיפשות ובגועל מהיום הראשון שלו בתפקיד. הוא היטלר. טראמפ הוא היטלר של ימינו", תוקפת ניני בפוסט שהעלתה לפני יומיים.

"היטלר בן זמננו". אחינועם ניני. צילום: מיכל פתאל, פלאש 90
"היטלר בן זמננו". אחינועם ניני. צילום: מיכל פתאל, פלאש 90

 

ניני לא חוסכת גם נאצות מראש הממשלה הישראלי ואומרת: "ומי תומך בו? ביבי! הפתעה? לא!! ביבי הוא לא רק מי שמכריז על עצמו כמלך היהודים, הוא גם גזען, נרקיסיסט, פרנואיד וולגרי כמו טראמפ. האם יש יהודי באמריקה שעדיין תומך בטראמפ? אני בטוחה שהתשובה היא כן. אין לכם בושה? אין לכם קרובים מקרב ששת המיליונים שנרצחו (בשואה) בגלל גזענות, הסתה ושנאה עיוורת? אתם לא מבינים באיזו קלות מפלצות איומות כאלה יכולים להתהפך ו'לטרוף' אותנו?".

הזמרת הבינלאומית ממשיכה ושואלת "האם זה מפתיע שהליכוד, המפלגה של הביבי, חגגה בטיפולי ספא ועיסויים בג'קוזי ביום השואה הבינלאומי? יהודים, תהיו אמיצים מספיק להסתכל עצמכם במראה ולומר שטעיתם! הפכנו להיות נוראים, חסרי לב כמו אלה שרצחו אותנו במשך מאות שנים.

"אנחנו אכזריים במדינה הזאת כלפי האזרחים הפלסטינים שלנו שאליהם אנחנו מתייחסים כמו אל זבל, אנחנו אכזריים כלפי שכנינו הפלסטינים שאותם אנחנו כובשים ומדכאים, אנחנו אכזריים וטיפשים בתמיכה שלנו באדם מטורף וגזען כמו טראמפ החלול, הגזען, מושחת בדיוק כמו ביבי. עלינו להפסיק את הטירוף הזה מיד, ולחזור לערכים המגדירים את תרבותנו והמורשת שלנו".

"עצרו את הטירוף". נועה תשבי. צילום: אביר סולטן, פלאש 90
"עצרו את הטירוף". נועה תשבי. צילום: אביר סולטן, פלאש 90

 

תשבי: "עצרו את הטירוף"

במכוון או שלא, שותפתה של ניני למחשבות כותבת בעמוד הפייסבוק שלה: "אני יהודיה. אני ישראלית. אני מהגרת. נולדתי בישראל. אך האם אזרח ישראלי שהיה נולד באירן או עירק (כמו רבים מחבריי מבני משפחותיהם) האם עכשיו לא הייתי מורשת כניסה לארצות הברית? אם הממשל כל כך אוהב את העם היהודי מדוע הוא לא הזכיר את העם היהודי ביום השואה הבינלאומי. האם מישהו שם לב שאיסור הכניסה למוסלמים ותכנית המהגרים יצאה באותו תאריך של יום השואה הבינלאומי? או שמא זה היה מכוון? האם האדם שעשה זאת יודע את ההיסטוריה של ארצות הברית שדחתה בזמנו כניסת פליטים יהודים לארצות הברית ושלחה אותם בחזרה למות בידי הנאצים?".

לדבריה של תשבי, היא "האדם האחרון שיגן על האיסלם הקיצוני, ובכל זאת, השואה סבבה סביב הפתרון הסופי ומחיקת כל היהודים, בדיוק כמו שהאיסור הזה הוא נגד כל המוסלמים. זה הזמן להשמיע קול ולהתעורר. ולעמוד לצד מה שנכון. עצרו את הטירוף. 'ואהבתם את הגר כי גרים הייתם בארץ מצרים'".
אביה ריש

אביה ריש

עורכת תוכן, אתר ערוץ 20