גם השנה צפויים עשרות אלפי אזרחים ישראליים לפקוד את קברו של רבי נחמן מברסלב באומן (אוקראינה). משרד החוץ בשיתוף עם רשות האוכלוסין החליט, גם השנה, לתגבר את המערך הקונסולרי באומן ויציב שם נציג קונסולרי בכיר במהלך חג ראש השנה. הנציג ייתן מענה לנושאים קונסולריים דחופים כגון אבדן או גניבת מסמך נסיעה.

ציון הקבר של הרבי נחמן מברסלב, באומן. צילום: Lord Mountbatten

חשוב לציין שמצופה מכל אזרח המתעתד להגיע לאומן לשמור על מסמך הנסיעה שברשותו. אין להפקיד דרכון ישראלי כפקדון בידי גורם זה או אחר.

על מנת להימנע מאי-נעימויות במעבר הגבול בכניסה לאוקראינה, מומלץ לכל אזרח ישראלי לרכוש ביטוח נסיעות לחו"ל לפני היציאה מישראל, להצטייד בכרטיס טיסה הלוך-חזור ובאישור על הזמנת מקום לינה.

מזכירים ומדגישים כי אוקראינה אינה מכירה בקנביס רפואי כתרופה. הדברים אמורים גם לגבי מי שנושא ברשותו אישור מגורם רפואי בארץ. הכנסת קנביס (בכל צורה), החזקתו או שימוש בו הינם עבירה חמורה על החוק האוקראיני. העונש המרבי בגינה הינו עד 15 שנות מאסר.

בנוסך נמסר מארגון יד לאחים, כי קיים חשש כבד שגם השנה, יתבצעו פעולות מיסיון נרחבות בעיר אומן. בארגון קוראים לציבור לשמור על עירנות ולדווח ליד לאחים על כל מקרה כזה.

שלטי מסיון שנתלו שנה שעברה באומן. צילום: יד לאחים
אלדר ממן

אלדר ממן:עוד באותו נושא