אין דבר בלתי נעים יותר ממצבר שמאבד את כוחו או מתקלקל. זאת יכול להגיד לכם כל מי ששכח לכבות את האורות לפני שהוא יצא מהרכב והשאיר אותם דולקים למשך כל הלילה. אך כאשר המצבר מתקלקל, הבעיה הופכת לרצינית יותר. זה מתחיל אט אט  – עם קולות תקתוק בעת ההתנעה ודרך עמעום אורות לוח המחוונים והיחלשותו של המזגן. בסופו של דבר אתם מוצאים את עצמכם ללא מצבר וללא יכולת להתניע את הרכב.

כבר לא צריך להגיע למוסך כדי להחליף את המצבר

אם בעבר הייתם צריכים לנסוע דחוף למוסך מחשש שתאבדו את המצבר בכל רגע, היות אתם יכולים ליהנות משירותים מיוחדים – שירותי מצבר עד הבית. מבולבלים? אלה כמה יתרונות שתוכלו להפיק משירות זה:

חוסך זמן – חשמלאי מקצועי מגיע עד לביתכם כדי להחליף לכם את המצבר. אינכם צריכים לעמוד בפקקים, לנסוע ביום סוער או לבצע שינויים בלו"ז שלכם על מנת לפנות זמן לביקור במוסך.

מחלצים בעת צרה – גם אם התעלמתם מסימני הגסיסה של המצבר שלכם, וכעת אתם תקועים באמצע שום מקום ללא מצבר תקין וללא היכולת להתניע את הרכב, חשמלאים מקצועיים יבואו לחלץ אתכם.

לא מחכים למוסכניק – כאשר אתם מגיעים למוסך עם הרכב המקולקל, אתם עלולים לחכות זמן רב עד שהמוסכניק יחכה לסייע לכם. במסגרת שירותי תיקון מצברים עד הבית, אתם יכולים לשבת בנחת בביתכם ולחכות עד בואו של בעל המקצוע.

המצבר הנפוץ ביותר

אחד המצברים הנפוצים יותר הקיימים בשוק הם מצברי ההתנעה. אלה מצברים המספקים כוח חשמלי לרכב, והן נטענים מעצמם כאשר הרכב נוסע. מצברים אלה דורשים טיפול תמידי ובדיקת שחיה או מפלס המים. על כן, אורך חייהם של מצברים אלה נע בין 2 ל-4 שנים.

כמו כן, תוכלו להאריך את חייו של המצבר אם תקפידו לשמור עליו, בייחוד בחודשי הקיץ. כך, לא מומלץ להשאיר את הרכב מותנע כאשר אתם עוצרים עצירה ארוכה בחודשי יולי-אוגוסט. פעולה זו רק תעמיס על המצבר ולא תיטיב עמו. גם אם אתם עוצרים רק לשנייה ומחכים לחבר טוב שיצא מפתח ביתו ויצטרף אליכם למסיבה, עשו חסד עם המצבר וכבו את הרכב.

לתחזק את מצבר ההתנעה

גם אם המצבר שלכם תקין, עליכם להגיע לחשמלאי מדי תקופה על מנת לבדוק את תקינותו. מומלץ לבדוק את המצבר כל 3-4 חודשים ולוודא אם אין בו נזקי קורוזיה או כבלים קרועים. חשמלאי מקצועי יודע לזהות נזקים שנוצרו במצבר על ידי בחינת מראהו החיצוני. כמו כן, אחד הדברים החשובים יותר שבודק החשמלאי הוא גובה מפלס המים במצבר. בעת הצורך הוא מוסיף מים מזוקקים עד לגובה של 3 מ"מ.

מעבר לכך, חשוב לבדוק את מתח הטעינה של המצבר. מתח תקין צריך לנוע בין  13.8V ל- 14.2V. כך, מתח טעינה נמוך מהדרוש עלול לשחוק את המצבר בטרם עת, בעוד מתח טעינה גבוה מדיי צורך מים רבים. ולבסוף, חשוב שהמצבר יהיה מעוגן היטב למקומו. מצבר בלתי מעוגן עלול להיות מועד לפגעים וחבטות בדרך.

לא רק לרכב הפרטי

אמנם החלפת מצבר לרכב הפרטי היא אחת הפעולות הנפוצות ביותר, זהו לא השירות היחיד שמציעה חברת מאור מצברים. גם אם יש בבעלותכם אופנוע, טרקטורון, קטנוע, משאית או קולנועית, תוכלו לזכות בשירותי החלפת מצבר עד הבית. הסוד הוא להתאים את סוג המצבר הנכון לכלי הרכב, ואת זאת יכולים לבצע מקצוענים בלבד. כך שהחלפת המצבר כוללת לא רק את מצברי ההתנעה, אלא גם מצברי ג'ל או מצברים בעלי פריקה עמוקה.

מערכת ערוץ 20

מערכת ערוץ 20