סמ”ר אביב לוי הי”ד וחברתו תבדל”א. צילום: צילום מסך

 

הבוקר (א’) פורסם ב-“חדשות הבוקר עם ניב רסקין” כי בת זוגו של סמ”ר אביב לוי ז”ל, החייל שנהרג ביום שישי האחרון ברצועת עזה מאש מחבלים צלפים, מותקפת מאז אתמול בלילה בעמוד הפייסבוק שלה עם אלפי תגובות נאצה כולל מפורשים ברצח על ידי .

כזכור, לאחר שמשפחתו של לוי הי”ד קיבלה את ההודעה על מותו, חברתו ספדה לו בפייסבוק ומיד קיבלה תגובות נאצה ושמחה לאיד בעברית ובערבית. בעקבות זאת הפכה ארז את הפוסט לפרטי או שהסירה אותו לחלוטין, מה שלא מנע מהמגיבים להמשיך את דברי השנאה גם בפוסט האחרון המופיע בטיים-ליין שלה – עדכון תמונת הפרופיל.

דומגא לתגובה. צילום מסך מתוך

 

התגובות הקשות כוללות קריאות לרצח ישראלים נוספים ואיומים על בת הזוג ועל ישראלים בכלל. תגובות אחרות לועגות לחיילים חטופים והרוגים נוספים ואף מציגות רגליים דורכות על דגל ישראל. בתגובות מסויימות מתפרסמות תמונות קשות של פצועים או הרוגים. המנגנון של פייסבוק הצליח לזהות וסימן אותן כקשות לצפיה. הן לא הוסרו, אלא קיבלו טשטוש וכפתור שמאפשר למי שבכל זאת מעוניין לצפות בהן לעשות כך.

דומגא לתגובה. צילום מסך מתוך פייסבוק

 

פייסבוק קיבלה דיווחים כבר אתמול בלילה, וגולשים אף תייגו בתגובות את בכירי פייסבוק ובכירי שלום-תל אביב, משרד יחסי הציבור של החברה, כך שהיא מודעת למצב. ניתן להניח שהיא מטפלת בתגובות (שמתפרסמות).

פייסבוק מסרה בתגובה: “אנו מטפלים בנושא. מדובר בהפרה של כללי הקהילה שלנו. פייסבוק פועלת לשמירת בטחונם ופרטיותם של משתמשיה”.

הדר ת"ש

הדר ת"ש

הדר ת"ש

רוצים להישאר מעודכנים? הצטרפו לקבוצת וואטסאפ או טלגרם שלנו.