1. אחר הצהריים של קיץ 96' אני הולך לפסיכולוגית שלי בפ"ת. אמא שלי חשבה שאני דיכאוני ומסתגר, כן בטח, נראה אותה לומדת בראש העין בשנות ה -90'. הגעתי לפני הזמן ונכנסתי לאיזו פיצוציה לקנות טוטי פרוטי. כרמלו מישיש יושב שם מבואס על החיים שלו ומקלל בלב את גיא לוי. בעיתון כתוב שבלילה יהיה דראפט ומעריכים את הסיכויים של דורון שפר להיבחר בסיבוב הראשון כבינוניים מינוס. אלן אייברסון ראשון, ריי אלן חמישי, מרקוס קמבי שני, סטפון מארברי רביעי. ילדון פלצפן בשם קובי נבחר 13. פג'ה סטויאקוביץ' 14, סטיב נאש 15. שפר הישראלי נבחר לבסוף במקום ה-36. שמעון מזרחי מחזיר אותו מהחלומות באספמיה אל המפלצת הצהובה. לאחר שגם את חלומות הנ.ב.א של נדב הנפלד הוא גדע במחי סטיפת מזומנים.

 

נבחרי הדראפט של 96'. צילום|: NBA
נבחרי הדראפט של 96'. צילום: NBA

 

2. אורי ואני נעשים חברים. ג'ויינט קטן בפארק טל ואז הולכים אלי. סאן אנטוניו מפרקת את ל.א. קובי מעיף איירבולים. הרבה ביצים קצת דיוק.

3.כרבי בא אלי לראות משחק 7. נגד פורטלנד. משחק 6 הוא אחד מארבעת המשחקים שיש לי על קלטת וידאו. הבאנגים זורמים כמו מים. כשהחבר'ה של סאבוניס נכנסים לרבע הרביעי ביתרון מבטיח של 15 אני בטוח שהמפלצת הצהובה עומדת להינגף. היא לא. המשחק הזה ומשחק 6 של סאן אנטוניו-מיאמי גורמים לי לעיתים לפקפק באמינות ה-נ.ב.א . ב-7:20 אבא שלי מסיע את אחי הגדול לצבא ואת כרבי טרוט העיניים ומוגדל האישונים הוא מסיע כלאחר כבוד לנווה אפק.
את גמר הנ.ב.א הם לוקחים בהליכה.

4. מחליף עם רוני הגרוזיני שמירות. נוסע בטרמפים על מדי ב' מבסיס חצור רק בכדי לראות את רוברט הורי קובע 99-100 ועושה את הסדרה הזו 2-2 במקום 1-3. אם סטיב נאש הוא השחקן הגדול ביותר שלא ראה סדרת גמר מבפנים אני נוטה לומר שסקרמנטו ההיא זו הקבוצה הטובה ביותר שלא ראתה סדרת גמר. כריס, ולאדה, דאג, בובי,ביבי, פג'ה, פולארד,הידו ועוד ועוד.

5. את 2005 אני מעביר בקליפורניה. וזו השנה היחידה שקובי לא עושה פלייאוף. אבל כקונטרה מועדון הספורט השנוא עלי לוקח אליפות אז זה מתקזז.

6. בחורה בשם עמית שהייתי דלוק עליה יותר מחצי שנה סוף סוף נעתרת לחיזוריי ומרשה לי לישון אצלה. זה לא מנע ממני לקום ב-5:30 וללכת להוסטל שלידה (הירקון 260) בכדי לראות יוסטון-לייקרס. רון ארטסט נותן פייט ואפילו גונב משחק מספר אחד. זה לא יספיק לו. בגמר המערב עמית תביא טלוויזיה, שם אראה את כרמלו מגיע הכי קרוב למשהו. טרבור אריזה חוטף כדור וסוגר את הסיפור. חודש אח"כ דל פוטרו יוביל על פדרר 1-2 בצרפת ויפסיד. הוא יודח מהטורניר ועמית תדיח אותי.

7. האביב של 2010 תופס אותי בזוגיות עם נערת אוצר. הבחורה מתחברת לערוץ 58 שאוכל לצפות במשחק 5 של קליבלנד בוסטון. את משחק 3 בגמר הנ.ב.א אני רואה בפיצוצייה שפסקוביץ' עובד בה על רחוב קרן היסוד. כשדרק פישר יחצה את המגרש אני אבעט בכל הכוח במקרר של הארטיקים. וכל כך רציתי שגארנט ורונדו יעשו עוד טבעת.

 

https://www.youtube.com/watch?v=nLuh8u6xJjY

עשרת המהלכים הגדולים בקריירה של קובי

8. משחק 6 נגד פיניקס של אותה שנה הוריד ממני המון דמעות. יושב בבית הוריי שומע אס.או.אס של אבבא ובוכה. סטיב כבר לא יעשה את זה. קפיטליזם חזירי בצורת הגארד הטוב בדורו שרק רוצה עוד ועוד.

9. 2011 . משחק מספר 3 נגד דאלאס. קם בשישי בלילה ונוסע לדודה רינה. היא דודה של אבא שלי והיתה לי קצת כמו סבתא. היא נפטרה לפני חצי שנה ותהיה מנוחתה עדן. החזירים הקפיטליסטיים של 'הוט' החליטו שאחרי שהם החזירו את ערוץ אי אס פי אן. הם מחייבים ב-11.90 לחודש. הופך את כל הבית של רינה בכדי לברר את 4 הספרות האחרונות של הכרטיס אשראי. בסוף אני מעיר את רינה ורואה את דאלאס מוחצים אותם 0-3 בדרך לסוויפ מהדהד. ואיך שהוא בכה הממבה…ופתח לנו צוהר אל נשמתו הגאה.

10. שתי הערות לסיום. על פרשת האונס ועל הבחירה 'טו סקיפ קולג'.
א. קצת כמו במקרה של טייסון אני סבור שהבחורה לא בדתה אונס אבל היא כן 'ביימה אונס'. כשאת עולה עם אייקון ספורט שלא מורגל לשמוע את המילה 'לא' אל חדרו במלון אחרי 10 בערב הוא לא חושב שתראו סרטים מצויירים. (לא שאני חס וחלילה מצדיק התנהגות כזו). כשהוא לא מקבל 'לא' כתשובה זה נהיה מגעיל ולא נעים לכל המעורבים בעניין. רוצה לומר. ספורטאי גדול. אדם קטן.
ב. האם ללכת לקולג' ? אם נביט על שון קמפ וג'רמיין אוניל אז כן. כן גורף ומוחלט. שחקנים לא שלמים שעל כל צעד ושעל שלהם ראית שהם חסרים יסודות. אם נביט על טים דאנקן אז גם התשובה היא כן. הוא הגיע לליגה שחקן שלם, ורסטילי ובשל.
מהצד השני של המטבע עומדים בגאון קובי ולברון שמוכיחים שאת ההתקדמות שתעשה בין גיל 19 ל 22/23 אתה תעשה בכל מקרה אז כבר עדיף שתעשה את זה בליגה של הגדולים.

אני לא רוחש הרבה כבוד לטריפיט הראשון (2000-2002) כי זו חכמה מאוד קטנה שהגארד הטוב בליגה משחק עם הסנטר הטוב בדורו (ויהיו שיאמרו הטוב אי פעם). על הסדרה נגד בוסטון ב-2010 אני רוחש הרבה מאוד כבוד כי בוסטון באמת הייתה קבוצה מצוינת עם כוח אש בלתי נדלה.

את האליפות של 2009 לייקרס הייתה מפסידה לאורלנדו או לדנבר אם לקבוצות אלו היה את גרם הניסיון שהן צברו במהלך אותו פלייאוף. ועדיין. איזה ניתור. איזה קרח בורידים. איזה 0% מורא.
נוח על משכבך, קובי, נהניתי לשנוא אותך.

20 News

20 News