מייק האקבי, איש המפלגה הרפובליקנית בארה"ב ומושל ארקנסו לשעבר, ביקר היום (ג') בישראל. במהלך הביקור, האקבי הביע שביעות רצון מתוצאות הבחירות לנשיאות בארה"ב. לדבריו, הם יובילו לשינוי חיובי בקרב ההתיישבויות היהודיות ביו"ש. "איני יודע מה המדיניות של ממשל טראמפ תהיה, אבל אני כן יכול להגיד לכם שהיא תהיה שונה לחלוטין מהמדיניות בשמונה השנים האחרונות", אמר האקבי.

בשבוע שעבר האקבי התראיין לרשת "פוקס ניוז" וביטא עמדת תמיכה נלהבת בישראל. דבריו של האקבי זכו לתפוצה, אהדה ושיתופים רבים ברחבי הרשת.

 מייק האקבי ב"לפני כולם"

היום, האקבי הפך את תמיכתו לאקטיבית והצטרף לסיור של מועצת יש"ע במעלה אדומים והשתתף בטקס הנחת אבן פינה לקראת הקמת שכונה חדשה בהתיישבות. בנוסף, האקבי הגיע למשכן הכנסת וערך דיון נוקב על הפעילות האנטישמיות של ארגון ה-BDS. "העיר הזאת גדולה פי 4 מהעיר בה אני גדלתי", אמר האקבי, "עיר כזאת גדולה, עם 41 אלף תושבים היא גדולה גם בקנה מידה אמריקאי. זו עיר יפיפייה, ואני מייחל לכך שכשאנשים ישמעו את המושג 'התנחלות', הם יוציאו מראשם את הדימוי של אנשים שחיים באוהלים, אלא שהם גרים בערים יפות ומעוצבות".

אוהד את ההתיישבות. מייק האקבי. צילום: פלאש 90
אוהד את ההתיישבות. מייק האקבי. צילום: פלאש 90

בתוך כך, מושל ארקנסו לשעבר התייחס להחלטתו של דונאלד טראמפ למנות את דיוויד פרידמן כשגריר ארה"ב בישראל. "המינוי של דייוויד פרידמן והאנשים שהוא (טראמפ) מקיף בהם את עצמו בממשל החדש, הם חלק מכך שהנשיא הנכנס טראמפ מאייש את הבית הלבן, כך שמדינת ישראל תהיה שמחה מאוד. אני יודע שאני שמח".

"חבר טוב של ישראל וציוני נלהב"

בני כשריאל, ראש עיריית מעלה אדומים, קיבל בברכה את בואו של ידיד ישראל. "אנחנו מקבלים אותך למעלה אדומים ואנו מבקשים ממך להיות השגריר שלנו בארה"ב. לצערנו, ב-7 השנים האחרונות תחת ממשל אובמה לא יכולנו לבנות אפילו דירה אחת. אנו יודעים שחברינו הטובים באמריקה, יעזרו לנו להביא לכאן זוגות צעירים". כשריאל העניק להאקבי את מדליית העיר מעלה אדומים, "על תמיכתך במעלה אדומים גם כיום וגם בעתיד". בנוסף, איש המפלגה הרפובליקנית התכבד בנטיית עץ זית בפארק "האקבי" שמיועד להיבנות בעיר.

שילה אדלר, יו"ר מועצת יש"ע, סיכם את הביקור המוצלח: "המושל האקבי הוא חבר טוב של ישראל וציוני נלהב בכל רמ"ח איבריו. שמחנו לארח פה אדם חשוב, שאוהב את מדינת ישראל ומקדם שינוי בארה"ב למענה. חזון שתי המדינות מת, יש קרוב לחצי מיליון מתיישבים ביהודה, שומרון ובקעת הירדן. עלינו לחשב מסלול מחדש ולארגן פתרון חלופי – החלת הריבונות במעלה אדומים היא הצעד הראשון בכיוון הזה".

 

אלעד שור

אלעד שור