היום (ראשון) לפנות בוקר באזור השעה 05:00 יצא תושב עם רכבו מהיישוב. סמוך לצומת הדואר במערב בנימין מספר פלסטינים חסמו את רכבו והלמו באמצעות מוט ברזל על שמשת הרכב. הנהג שלף את נשקו והצליח להניס את הפורעים. הודות לתושייתו האירוע הזה הסתיים ללא נפגעים אך נזק נגרם לרכב.

"מספר אנשים חסמו לי את הרכב והחלו לחבוט בשמשה" מספר ח' שביקש לשמור על אלמוניות. "הרכב שלי ממוגן נגד אבנים ולכן השמשה לא נשברה. באופן מיידי שלפתי נשק אישי שאני מחזיק ברשיון וברגע שהם ראו את הנשק הם נסו על נפשם".

"הרכב שלי ממוגן נגד אבנים ולכן השמשה לא נשברה". רכבו של תושב טלמון שהותקף ע"י פורעים ערבים

 

ח' מספר כי תגובות כוחות הבטחון הייתה מהירה. בתוך דקות התקשרו אלי מהחמ"ל הצבאי.הפעילות הייתה מידית ברמה גבוה. גם המשטרה הגיעה תוך כמה דקות הביתה. הם פעלו ללא דופי.

"אני לא יודע מה הייתה מטרת הפורעים אבל כשחוסמים לך את הכביש ומכים לך בעוצמה רבה על החלון על מנת לשבור אותו – מה המטרות להמשך אני לא יודע. זה לא היה קורה לי בתל אביב. מבחינתי צריך להסתכל על כך לחומרה לחשוב איך זה היה עלול להגמר".

ח' מציין כי יש לו מספר לקחים מהאירוע אותם הוא רוצה לשתף: מיגון נגד אבנים מסוג פוליקרבונט מציל חיים – אחרת השמשה הייתה נשברת, חשוב להקפיד שהרכב יהיה נעול, ולמי שיש נשק – שיקפיד לשאת אותו עליו כי הוא חשוב לההצלת חיים.

דובר היישוב, רביד שרון מסר לערוץ 20: "אנחנו מתייחסים לאירוע כפגיעה אנטי-יהודית. אולם מודים בכל פה לצה"ל שמצליח להרתיע ולצמצם את תופעות האלה. כולנו רואים שכבר שנים לא יוצא אף מפגע או ללא תגובה צה"ל. בשעה זו אנחנו יודעים שכוחות הבטחון דולקים אחר המפגעים ואנחנו סומכים עליהם שיביאו אותם לדין".

מערכת ערוץ 20

מערכת ערוץ 20


רוצים להישאר מעודכנים? הצטרפו לקבוצת וואטסאפ או טלגרם שלנו.