לפני כשבועיים החליטה שרת התחבורה מירי רגב, להחזיר את האפשרות ללבני הגיל השלישי לשלם במזומן לנהגי האוטובוסים הציבוריים.

החלטה זאת של השרה, נועדה להקל על האזרחים הוותיקים שלא מסתדרים עם תשלום באפליקציות וב'רב קו'. החלטת השרה נוגדת את המדיניות שהובילה עד כה הפקידות במשרד לצמצום השימוש במזומן בתחבורה ציבורית ומעבר לאפליקציות תשלום בטלפונים חכמים. ההחלטה שנועדה מחד להקל על הנהג, שלא יצטרך להתעסק עם מזומן בזמן הנהיגה, הפכה מאידך את השימוש בתחבורה הציבורית עבור קשישים לבלתי נסבל. השיא הגיע כשתועדו מקרים בהם קשישים הורדו מהאוטובוס כי לא יכלו לשלם במזומן כלל, בהתאם להחלטת המשרד.

החל מהבוקר (א') פרסם כי  נהגי האוטובוסים החוששים לחייהם מסרבים ליישם את הנחיית משרד התחבורה, ולא גובים תשלום מבני הגיל השלישי.

צילום: נתי שוחט, פלאש 90

יוני קריספין יושב ראש ועד חברת אפיקים זומן לברור הבוקר אצל מנהל החברה, לאחר שהנחה את הנהגים לשמור על חייהם ולא לגבות תשלום מזומן מאזרחים ותיקים.
קריספין, המשמש גם כדובר ארגון נהגי האוטובוסים בישראל מבית ההסתדרות הלאומית מסר: ״כל מה שביקשנו ממשרד התחבורה הוא לחכות שבוע עד לקיום הדיון בבית הדין לעבודה בעקבות בקשת ההסתדרות הלאומית לביטול החלטת משרד התחבורה. מאז פרוץ משבר הקורונה בחודש מרץ אנחנו לא גובים תשלום במזומן שבוע נוסף בו לא יגבה התשלום נשמע סביר בהחלט״

 

 


רוצים להישאר מעודכנים? הצטרפו לקבוצת וואטסאפ או טלגרם שלנו.