כ-150 נהגי אוטובוסים חסמו הבוקר את צומת קרית הממשלה בתל אביב וקראו "דמנו לא הפקר". עומסי תנועה כבדים נרשמו בצירים הסמוכים.

הפגנת נהגי האוטובוסים בתל אביב. צילום: ארגון הנהגים

כ-150 נהגי אוטובוסים מכל חברות התחבורה בארץ, השתתפו היום (ב') בהפגנת בתל אביב בה קראו לממשלה לפעול להפסקת האלימות נגד הנהגים וכן לשפר את תנאי העסקתם. במהלך ההפגנה, חסמו מאות הנהגים את צומת קרית הממשלה בתל אביב. הנהגים נשאו שלטים עליהם נכתב: "די לאלימות", "שכר תחבורה ציבורית- 60 שקלים לשעה" ו- "דם הנהגים אינו הפקר". ההפגנה, שמובלת על ידי ארגון הנהגים וההסתדרות הלאומית, מהווה עוד צעד במסגרת מחאת הנהגים שהולכת וגוברת בשבועות האחרונים.

הפגנת נהגי האוטובוסים בתל אביב. צילום: ארגון הנהגים

שמעון גבאי, נהג חברת מטרופולין שהותקף ליד עפולה לפני כחודשיים, השתתף אף הוא בהפגנה ואמר כי:
"באתי לכאן היום כדי להשמיע את זעקתם של כל הנהגים שממשיכים לעבוד מסביב לשעון ופוגעים בהם. אותי התקיפו ללא כל סיבה ברורה וכמוני יש רבים. אני קורא לשר התחבורה ולכלל המשרדים המעורבים לשים סוף למציאות בה הנהגים הם בשר תותחים."

רדואן חמדאן, נהג מחברת "אפיקים" שהשתתף גם הוא בהפגנה אמר כי: "הגיעו מים עד נפש. האם אנחנו מצפים שאחד הנהגים יהרג כדי שמישהו בקרית הממשלה יתעורר?! הבטיחו לנו תחנות רענון ולא קבלנו, הבטיחו העלאת שכר ולא קבלנו. הדבר היחידי שבקשנו הוא שנהיה מוגנים. האם גם זה קשה לספק לנו?"
חמדאן הדגיש כי: "הגיע הזמן שלאחר 70 שנים תהיה הכרה מקצועית לנהגי האוטובסים.
אנו מצפים להפסיק את האבסורד הזה בו מעמד הנהג שווה לקליפת השום. נמאס לנו להיות כלי משחק בידיהם של פולטיקאים."

יו"ר ארגון הנהגים, ישראל גנון אמר בהפגנה כי: " מאות נהגי אוטובוסים מכל החברות בארץ, עזבו את עיסוקם והתאחדו יחד כדי להילחם באלימות הפושעת נגדם. לא יעלה על הדעת, שחלק קטן מהאזרחים ימשיכו לפגוע בנו והממשלה לא תיתן מענה ראוי. נמאס לנו מהבטחות. אנחנו רוצים מעשים. הגיע הזמן שמישהו יעצור את כדור השלג הזה בטרם יהיה מאוחר. ההפגנה היום היא צעד נוסף במאבקנו הצודק. במידת הצורך, נעצור את כל התחבורה הציבורית ונשבית את המדינה."

הפגנת נהגי האוטובוסים בתל אביב. צילום: ארגון הנהגים
הפגנת נהגי האוטובוסים בתל אביב. צילום: ארגון הנהגים
מערכת ערוץ 20

מערכת ערוץ 20