סיעות האופוזיציה '', '', '' ו'' הגישו היום (ב') בממשלה בנושא "כישלונה של הממשלה בטיפול ברצח נשים". הקואליציה החרימה את הדיון.

הצעות אי האמון זכו לרוב יחסי, אך לא התקבלו כי לא השיגו תמיכה מצד 61 חברי כנסת.

ח"כ מיכל רוזין (מרצ) אמרה: "אני קוראת למעסיקים ולמעסיקות לאפשר את השביתה בלי לקחת יום חופש על חשבון השובתות והשובתים. תנו יד למחאה הזאת, למען חברה צודקת ובטוחה. זה לא מאבק של נשים בלבד ולא צריך להיות מאבק של קואליציה באופוזיציה, אבל באופן אבסורדי הכיסאות של חברי הקואליציה, אלו שהם מוכנים להקריב את כל אוכלוסיית הנשים בישראל רק כדי לשמור עליהם, נותרו כעת ריקים".

ח"כ עליזה לביא (יש עתיד), אמרה כי "הממשלה בורחת מאחריות, וגם את רצח הנשים גררה למחנאות פוליטית. דמן של 24 הנשים שנרצחו זועק מאזלת היד של הממשלה. הרצח הבא ירשם על כל חברי הקואליציה שנעדרו מהמליאה היום. הממשלה בוחרת לעצום עיניים ובזה לכל ניסיון למנוע את רצח האישה הבאה".

ח"כ עליזה לביא. צילום: דוברות

שר העבודה והרווחה, חיים כץ, החל להשיב בשם הממשלה, אך שם לב שחברות הכנסת מתכנסות לצילום סלפי כשעל ידיהן כתוב "מצב חירום". "חלק מאלה שדיברו כאן לא האמינו למה שהן אומרות, אך מאחר ולא מעניינת אותן תשובת הממשלה והן באו רק למחות ולא להקשיב אז תודה רבה", אמר כץ וירד מן הדוכן.

במהלך הדיון הוצאו מיציע הציבור פעילות בארגוני נשים שתכננו להביע מחאה בצורה המנוגדת לכללים.

בנוסף הצביעה המליאה על הצעת אי האמון של סיעת '' בעניין "העברה צפויה של "דמי חנוכה" לחמאס בסך של 15 מיליון דולר", שזכתה לרוב של 36 ללא מתנגדים.

אלירן טל
כתב בדסק המדיני של ערוץ 20

רוצים להישאר מעודכנים? הצטרפו לקבוצת וואטסאפ או טלגרם שלנו.