הרב שלום וולפא

היום (שלישי) נדחה ערעור המדינה על זיכוי מאשמת הסתת חיילי צה"ל לאי-ציות לפקודה. השופטים דחו את ערעור נגד הרב וולפא והרב שבתי וינטרוב.

כזכור מדובר בתיק בו נאשם הרב בחלוקת פרסים כספיים עבור חיילים מסרבי פקודה. הרבנים זוכו בבית משפט השלום בירושלים לפני עשרה חודשים מהאשמה שתמכו בחיילים שסרבו לגרש יהודים, ושילמו להם מאות אלפי שקלים כדי שישבו בכלא צבאי.

בתגובה לדחיית הערעור אומרים הרב וולפא ושבתי ויינטראוב כי "מדובר בניצחון היסטורי על הפרקליטות ששמה לה למטרה להתנכל לאנשי הימין ומנסה בכח לסתום פיות". הרבנים אמרו כי "הפעילות למען ארץ ישראל ושלמותה תימשך ללא מורא מהשמאל ונעשה הכל למען ביטחונה של ישראל".

את הרב וואלפא ייצגו עו"ד פרופ׳ אביעד הכהן ועו"ד איתן להמן. פרופ' אביעד הכהן אמר היום: "זו התוצאה המסתברת והמתבקשת. כפי שאמרנו בדיון בבית המשפט המחוזי, איננו מקלים חס ושלום ראש בביטחון המדינה אלא מחמירים ומהדרים בערך החשוב לא פחות של חופש הביטוי. כפי שנקבע ביחס לעבירות אחרות הפוגעות בחופש הביטוי, רק רמת הסתברות של "ודאות קרובה" לפגיעה בביטחון המדינה עשויה להצדיק הגבלה של חופש הביטוי, ובענייננו לא היה קיים חשש כזה".

 

צבי טסלר

צבי טסלר


רוצים להישאר מעודכנים? הצטרפו לקבוצת וואטסאפ או טלגרם שלנו.