מחר (ד') יפתח באו"ם כנס למאבק בתנועת החרם על ישראל. בכנס ישתתפו למעלה מאלפיים מעצבי דעת קהל, פעילים פרו ישראלים, סטודנטים ונציגי עשרות ארגונים יהודים הנאבקים בתנועת ה-. הכנס יהווה ישראלי יוצא דופן באו"ם.

בכנס יישאו דברים שגרירת ארה"ב באו"ם , שגריר ישראל באו"ם , נשיא הקונגרס היהודי העולמי רונאלד לאודר, יו"ר הסוכנות היהודית נתן שרנסקי ודוברים נוספים.

דיווח שליחת ערוץ 20 דנה סומברג ממטה האו"ם בניו יורק

נאומה של היילי באייפא"ק הפך אותה ליקירת הקהילות היהודיות לאחר שהזכירה את ביטול הדו"ח שקובע כי ישראל היא מדינת אפרטהייד, הדגישה את התמיכה הבלתי מסויגת שלה בישראל וגינתה את העוינות של האו"ם לישראל.

היילי הדגישה כי בניגוד להתנהלות ממשל אובמה, ארצות הברית של הנשיא טראמפ מחוייבת לעמוד לצד ישראל: "כל מי שחושב שאי אפשר לשנות דברים באו"ם צריך לדעת שיש שריף חדש בעיר", אמרה השגרירה והוסיפה כי "ההתנגחות בישראל היא פשוט מגוחכת".

שגריר ישראל באו"ם דני דנון, אמר כי "ממשל טראמפ שינה את כללי המשחק באו"ם והתוצאות כבר מורגשות היטב. אנחנו מתכוונים להוביל שינוי אמיתי ומשמעותי יחד עם ידידינו במשלחת האמריקנית. אנחנו מעבירים יחד מסר ברור כי נגמרה התקופה בה האו"ם עסק באובססיביות בישראל".

במהלך הכנס ידונו המשתתפים בנושאים שעומדים בליבת המאבק בתנועת החרם ויתכנסו לשלושה מושבים העוסקים בזירות ההתמודדות המרכזיות עם ה-BDS: הרשתות החברתיות והמדיה הדיגיטלית, הקמפוסים ברחבי העולם והמגזר הפרטי והעסקי.

שגריר ישראל באו"ם דני דנון ושגרירת ארה"ב באו"ם ניקי היילי בוועידת אייפא"ק. צילום: דוברות השגריר
שגריר ישראל באו"ם דני דנון ושגרירת ארה"ב באו"ם ניקי היילי בוועידת אייפא"ק. צילום: דוברות השגריר
מערכת ערוץ 20

מערכת ערוץ 20


רוצים להישאר מעודכנים? הצטרפו לקבוצת וואטסאפ או טלגרם שלנו.