"אין זו הפעם הראשונה שנבחנות העמידות והאמונה של בני עמנו, אנו מנוסים באלו כבר עשרות שנים, אך זו הפעם הראשונה שאנו, ככל העולם, עומדים מול מגיפה כה מסוכנת", אמר הניה.

הניה קורא לארגונים בינ"ל לסייע לרצועה, נוכח "יכולותיה הצנועות": "אנו קוראים לסיום את המצור על בני עמנו ולסייע להם בציוד, בכלים וביכולות לעמוד בדרישות הבריאות והתזונה, שכן אחת התוצאות של מגיפה זו היא היעדר העבודה והירידה בהכנסה".

עוד אמר הניה, כי הוא מקיים קשרים עם מנהיגים ובעיקר עם אמיר קטאר ונשיא תורכיה, שהביעו נכונותם לעזור לשלטון חמא"ס להתמודד עם המגיפה ולתרום כספים ויכולות.

"העולם עומד המום מול חיידק זה, ולכן סולם העדיפויות משתנה בשל הצורך לעמוד מולו ואנו, כחלק מהעולם, ממלאים את תפקידנו האנושי על פי היכולות שלנו".

לתושבי הרצועה אמר הניה: "אנחנו איתכם ולא נחסוך מאמץ ונמשיך לעבוד עבורכם. אנו מצהירים על נכונותנו להעמיד את כל משאבינו בגדה המערבית ומוכנים להשקיע יחד עם הרשות הפלסטינית במאבק במחלה הזו. אנו מוכנים לכל תיאום כדי לגבש תוכנית משותפת נגד המגיפה, שאינה מבדילה בין בני אדם או בין נטיות פוליטיות.
חמא"ס קוראת גם להקים ועדה פלסטינית לסיוע לפליטים בלבנון ולכנס ישיבה עם נציגי אונר"א ומשרד הבריאות הלבנוני, ובהשתתפות תנועת פת" ח ונציגי אש"פ.


רוצים להישאר מעודכנים? הצטרפו לקבוצת וואטסאפ או טלגרם שלנו.