אתמול נבדקו בני משפחתו (אשתו וילדיו) של עובד מדא שחלה בקורונה. כולם (4) אובחנו כחולים מלבד בתו והועברו לטיפול בתנאי בידוד בתל השומר. המשפחה מתגוררת בישוב בשומרון אם המשפחה היא מטפלת במעון בישוב.

ראש המועצה האזורית שומרון יוסי דגן כינס במהלך הלילה ישיבת חירום בישוב עם הצוות המקצועי של המועצה והנהגת הישוב לבחינת ההשלכות. במהלך ישיבת החירום שוחח דגן עם סגן מנהל שירותי בריאות הציבור במשרד הבריאות אודי קמינר.

בתיאום עם משרד הבריאות יצא הבוקר מכתב לתושבים המסביר את המצב המורכב ומבקש ממי שהיה במגע עם בני המשפחה, כולל כל כיתת המעון הכוללת כ 33 פעוטות וכלל המטפלות להכנס לבידוד. משרד הבריאות ביקש לדעת מי מהישוב שהה בחו"ל לפני ה 20.2 כדי לזהות את מקור ההדבקה.

עד לרגע זה נכנסו כ 100 מבני הישוב לבידוד והמספר צפוי לעלות . הוחלט בהתייעצות עם רב הישוב לבטל את כל אירועי פורים בישוב אולם לאפשר לשאר המוסדות לפעול כרגיל

"אנחנו מצויים במצב מורכב ועדין וימים קשים עוד לפנינו" אומר יוסי דגן ראש המועצה האזורית שומרון "אנחנו פועלים יד ביד לצד משרד הבריאות והנהגת הישוב בכסי לפעול מצד אחד למען בריאות הקהילה ומהצד השני תוך התחשבות במרקם החיים של הבריאים וסיוע למבודדים".


רוצים להישאר מעודכנים? הצטרפו לקבוצת וואטסאפ או טלגרם שלנו.