נשיא בית המשפט העליון רוברטס, הנשיא קרטר, הנשיא קלינטון, הנשיא בוש, הנשיא אובאמה, בני עמי האמריקנים ואנשי העולם, תודה!

אנחנו, האזרחים של אמריקה, עכשיו נוטלים חלק במאמץ לאומי עליון לבנות מחדש את המדינה שלנו ולהחזיר את ההבטחה שהיא אמורה להעניק לכולנו. ביחד אנחנו נקבע את דרכה של אמריקה ושל העולם לשנים רבות. אנחנו ניתקל באתגרים ואנחנו נאלץ להתמודד עם קשיים, אבל אנחנו נצליח לבצע את המשימה.

IMG_20170120_215538

בכל 4 שנים אנחנו מתכנסים על מדרגות אלו כדי לבצע את העברת השלטון באופן מסודר ושלו. היום אנחנו מודים לנשיא אובאמה ו לגברת הראשונה מישל על הסיוע הנדיב שהם נתנו לנו במהלך תקופת המעבר. הם היו מקסימים. תודה. היום הטקס, עם זאת, הוא בעל משמעות מיוחדת, כי אנחנו לא רק מעבירים את השלטון ממשל אחד לשני, או ממפלגה אחת לשנייה, אלא מעבירים את השלטון מוושינגטון בחזרה אליכם, העם.

במשך זמן רב מדי, קבוצה קטנה בתוך הבירה שלנו נהנתה מפירות השלטון, בעוד העם נאלץ לשלם את המחיר של התנהגות זו. וושינגטון שגשגה, אבל העם לא קיבל נתח בעושר שלה. הפוליטיקאים שגשגו, אבל מקומות העבודה עזבו והמפעלים נסגרו. הממסד הגן על עצמו, אבל לא על האזרחים של המדינה שלנו. הניצחונות של הממסד, לא היו הניצחונות שלכם, ההצלחות שלהם לא היו ההצלחות שלכם. ובעוד הם חגגו בבירה של האומה, למשפחות קשות היום ברחבי המדינה לא היו סיבות רבות לחגוג.

אך כל זה ישתנה בזה הרגע , משום שהרגע הזה הוא הרגע שלכם, הוא שייך אליכם. הוא שייך לכל מי שהתקבץ כאן היום ולכל מי שצופה בנו בכל רחבי אמריקה. זהו יומכם. זוהי החגיגה שלכם. וזו, ארצות הברית של אמריקה, היא המדינה שלכם. מה שבאמת חשוב זה לא איזו מפלגה שולטת בממשל, אלא האם הממשל נשלט על-ידי העם. ה-20 בינואר 2017, ייזכר כיום שבו העם הפך לריבון של האומה שוב. הגברים והנשים שנשכחו מאחור כבר לא יישכחו. כולם עכשיו מקשיבים לכם. אתם באתם בהמוניכם, עשרות מיליונים באו, כדי להיות חלק מתנועה היסטורית, תנועה שהעולם טרם ראה. תנועה זו מושתתת על האמונה הקריטית כי אומה זו קיימת כדי לשרת את האזרחים. האמריקנים רוצים בתי ספר מצוינים עבור הילדים שלהם; הם רוצים שכונות בטוחות עבור המשפחות שלהם, ומשרות טובות עבורם. אילו דרישות צודקות וסבירות של אנשים טובים וציבור טוב.

אבל עבור יותר מדי מאזרחינו, קיימת מציאות אחרת: אימהות וילדים לכודים בעוני במרכזי הערים ; יש לנו מפעלים מחלידים שנראים כמו מצבות בכל רחבי המדינה; ומערכת החינוך שלנו משאירה מאחור את התלמידים הטובים ומונעת מהם כל ידע, למרות שמזרימים אליה מזומנים בכמויות אדירות; והפשע והכנופיות והסמים נטלו יותר מדי חיים ושדדו את המדינה שלנו מכל כך הרבה פוטנציאל לא ממומש.

הקטל האמריקני הזה חייב להיפסק כאן ועכשיו. אנחנו אומה אחת והכאב שלהם הוא הכאב שלנו. החלומות שלהם הם החלומות שלנו. וההצלחה שלהם היא ההצלחה שלנו. אנחנו חולקים את אותו הלב, את אותו הבית, וייעוד מרהיב משותף. השבועה שאני נטלתי היום היא שבועת אמונים לכל האמריקנים. במשך עשורים רבים מדי, העשרנו את התעשיות בחו"ל על חשבון התעשיות בפנים; סבסדנו צבאות של מדינות אחרות בזמן שנתנו לצבא שלנו להתכלות באופן מטריד. הגנו על גבולות של אומות אחרות, אך סירבנו להגן על הגבולות שלנו. הוצאנו טריליונים על גבי טריליונים של דולרים בחו"ל בזמן שהתשתיות בארה"ב נהרסו ונשחקו. העשרנו מדינות אחרות אך את העושר, את הכוח ואת הביטחון העצמי שלנו במדינה שלנו נעלם מעבר לאופק. מפעל אחר מפעל נסגר ועזב את חופינו, ואף אחד לא הקדיש ולו מחשבה בודדת לגורלם של מיליוני האמריקנים שנותרו מאחור. העושר של אנשי מעמד הביניים נלקח מביתם והופץ מחדש בכל רחבי העולם. אך זה העבר. ועכשיו אנחנו מסתכלים רק אל עבר העתיד.

IMG_20170121_113658

אנחנו התקבצנו כאן היום כדי להוציא מסר חדש שיישמע בכל עיר ועיר, בכל בירה ובירה, ובכל מסדרונות השלטון. מיום זה והלאה, חזון חדש ישלוט על עמינו. מיום זה והלאה, מה שישלוט במדינה זה החזון של "אמריקה תחילה". כל החלטה בעניין סחר, בעניין מסים או בענייני הגירה ומדיניות חוץ, תיקבע על מנת להביא לרווחתם של הפועלים האמריקנים והמשפחות האמריקניות. עלינו להגן על הגבולות שלנו מההרס שזורעות מדינות אחרות כאשר הן מייצרות את המוצרים שלנו, וגונבות את החברות שלנו ומשמידות את המשרות שלנו. הגנה תוביל לשגשוג רב ולכוח רב. אני אלחם עבורכם בכל נשימה שאקח ואני לעולם לא אאכזב אתכם. אמריקה תתחיל לנצח שוב, היא תנצח כפי שהיא לא ניצחה מעולם. אנחנו נחזיר חזרה את המשרות שלנו.  אנחנו נחזיר חזרה את הגבולות שלנו. אנחנו נחזיר חזרה את העושר שלנו. אנחנו נחזיר חזרה את החלומות שלנו. ואנחנו נבנה מחדש את הכבישים ואת הכבישים המהירים והגשרים ושדות התעופה ואת המנהרות ואת מסילות הברזל בכל רחבי האומה הנפלאה שלנו. אנחנו נדאג שפחות אנשים יהיו תלויים בשירותי הרווחה, ונחזיר אותם לעבודה, אנחנו נבנה מחדש את המדינה שלנו באמצעות ידיים אמריקנים ועבודה אמריקנית. אנחנו נקפיד על שני כללים פשוטים: נקנה מוצרים אמריקנים ונגייס עובדים אמריקנים. אנחנו נפנה בידיות וברצון טוב לאומות העולם, אך אנחנו נעשה זאת מתוך הבנה כי זכותה של כל אומה לשים את האינטרסים שלה מעל הכול.

אנחנו לא מבקשים להכתיב את אורח החיים שלנו על אף אחד, אבל אנחנו כן מעוניינים שאורח חיים זה יהווה דוגמא שתאיר לאחרים את הדרך. אנחנו נחזק בריתות ישנות, וניצור בריתות חדשות ונאחד את העולם המתורבת נגד טרור אסלאמי קיצוני, שיימחה מעל פני האדמה וימוגר. בבסיס הפוליטיקה שלנו תהיה הנאמנות המוחלטת לארצות הברית של אמריקה, ודרך נאמנות זו לארצנו, אנחנו נגלה מחדש את הנאמנות שלנו זה לזה. מי שיש לו רוחב לב פטריוטי, אין לו מקום לדעות קדומות. בתנ"ך כתוב "הנה מה טוב ומה נעים שבת אחים גם יחד".

עלינו לומר את אשר על ליבנו בפתיחות, ולהתווכח על סלעי המחלוקת באופן כנה, אך תמיד עלינו לחפש סולידריות אחד עם השנייה.

כאשר אמריקה מאוחדת, אי אפשר לעצור אותה. אל לנו לפחד. אנחנו מוגנים ואנחנו תמיד נהיה מוגנים. אנחנו נהיה מוגנים על ידי גברים ונשים מדהימים שמשרתים בצבא שלנו ובמנגנוני אכיפת החוק שלנו.  והכי חשוב, אלוהים תמיד ישמור עלינו.

ולסיום, אני סבור שעלינו לחשוב בגדול ולחלום בגדול יותר. באמריקה, אנחנו מבינים שהאומה יכולה לחיות באמת רק כאשר היא חותרת להצליח. לא נסבול עוד פוליטיקאים שרק מדברים ולא עושים, שרק מתלוננים ללא הרף אך לא עושים כלום כדי לשנות את המצב. תם העידן של הדיבור העקר. עכשיו זו שעת הפעולה. אל תתנו לאף אחד לומר לכם שאין דרך לעשות זאת. אין אתגר שיכול לעמוד בפני הלב ורוח הלחימה של אמריקה. אנחנו לא ניכשל. אנחנו נשגשג ונפרח שוב. אנחנו חוזים כעת בלידה של אלף חדשה, ומוכנים לפצח את הסודות של היקום, ולרפא את העולם מהמחלות, תוך ניצול הפוטנציאל של האנרגיה, התעשייה והטכנולוגיה של מחר. גאווה חדשה תרומם אותנו ותרפא את השסעים בקרבנו. בין אם אדם כלשהו הוא שחור, חום או לבן, לכולנו יש דם אדום של פטריוטים. זו העת להיזכר בתובנה זו, ולא לשכוח אותה, כפי שהחיילים שלנו לעולם לא יישכחו אותה.  כולנו נהנים מאותן חירויות נהדרות, וכולנו מצדיעים לאותו דגל אמריקני. כל ילד, בין אם הוא נולד בחלק העירוני של דטרויט או בערבות של נברסקה, מסתכל על אותם השמיים בלילה, יש לו את אותם החלומות ואת נשמת אפו קיבל מאותו אלוהים.

אז  אני פונה לכל אזרחי ארה"ב, בכל עיר, רחוקה כקרובה, ומבקש מהם להקשיב למילים אלו: לעולם לא יתעלמו מכם שוב. הקול שלכם, התקוות שלכם, והחלומות שלכם הם שיקבעו את הייעוד של אמריקה שלנו. ואומץ הלב שלכם, וטוב הלב שלכם והאהבה שלכם ינחה אותנו לכל אורך הדרך. ביחד נחזיר את אמריקה לחוזקה. ביחד, נחזיר את עושרה של אמריקה. ביחד, נחזיר את הגאווה של אמריקה. ביחד, נחזיר את הביטחון לאמריקה. וכן, ביחד אנחנו נחזיר את אמריקה לגדולתה. תודה. שאלוהים יברך אתכם, שאלוהים יברך את ארצות הברית של אמריקה.

 

מערכת ערוץ 20

מערכת ערוץ 20