מכחיש השואה רובר פוריסון

 

הפרופסור הצרפתי מכחיש השואה רובר פוריסון, מת הבוקר (שני) בעיר וישי שבצרפת בגיל 89.

על פי דיווח באתר היהודי-אמריקני 'אלגימיינר', פוריסון, שבנה לעצמו קריירה כמכחיש שואה מקצועי, טען כי תאי הגזים לא התקיימו וכי "כל סיפור השואה הוא הונאה רחבת היקף שנהגתה על ידי ציונים אמריקאים בשנת 1942", התמוטט ומת בפרוזדור ביתו אחרי שחזר מחופשה בבריטניה.

פוריסון טען בעבר כי "היהודים פתחו במלחמה נגד גרמניה בספטמבר 1939" ובאוקטובר 2006 הוא נדון בצרפת לשלושה חודשי מאסר ולקנס של 7500 אירו על הכחשת שואה בראיון לטלוויזיה האיראנית. ב-11 בדצמבר 2006 השתתף פוריסון בוועידת הכחשת שואה הבינלאומית באיראן.

בספר "הקשרים הסודיים בין הנאצים להנהגת התנועה הציונית" שכתב מי שעומד היום בראש הרשות הפלסטינית, מחמוד עבאס, בתחילת שנות ה-80 של המאה הקודמת, הכחיש את השימוש של הנאצים בתאי גזים לרצח יהודים על יסוד טענותיו של פוריסון.

"אשר לתאי הגזים, שנאמר כי נועדו לרצוח יהודים: במחקר מדעי שפרסם הפרופ' הצרפתי רובר פוריסון הוא שולל את קיומם של תאים אלה למטרת רצח אנשים, וטוען שהם נועדו לשריפת גופות בלבד, מחשש להתפשטות מחלות וזיהומים באזור", כתב עבאס.

בשנת 2012, קיבל מכחיש השואה עיטור מנשיא איראן דאז, מחמוד אחמדינג'אד, על "האומץ, העמידות והרוח הלוחמת שהפגין".

אברהם פוקסמן, נשיא המרכז לחקר אנטישמיות ולשעבר נשיא הליגה נגד השמצה, אמר בתגובה למותו של פוריסון: "אנטישמי אחד פחות, ומכחיש שואה אחד פחות על פני האדמה. זו התפתחות משמחת".

אלון מליק

אלון מליק:עוד באותו נושא