בזמן שנאם אתמול (ה') חסן מזכ"ל , קיבלו תושבים בלבנון שיחות טלפון מוקלטות שבהן נשמעו הודעות נאצה בגנות הארגון והעומד בראשו. כמו כן קיבלו תושבים מסרונים ובהם נכתב כי נסראללה "רוצח ושקרן". אחד המספרים מהם נשלחו ההודעות שייך ל'דוברות ארגון '. בחיזבאללה אישרו את תוכן ההודעות וכן אישרו כי הייתה חדירה לקווים של דוברות הארגון. בעיתון 'אל אח'באר' המזוהה עם , האשימו את וערב הסעודית באחריות להפצת השיחות.

נסראללה. בלבנון מעוניינים "להפטר ממנו"
חסן נסראללה, מזכ"ל חיזבאללה

"מבחינת טכנית קשה לחשוף את המקור של הקמפיין. המנגנונים של האויב הישראלי ידועים בקיום קמפיינים כאלה. המעשה מזכיר את הקמפיינים הביטחוניים – תקשורתיים שניהלה ישראל נגד ההתנגדות (חיזבאללה, ע.ד) והלבנונים במהלך מלחמת השנייה, כאשר הלבנונים קיבלו שיחות והודעות ממספרים זרים בניסיון להסית נגד ההתנגדות". נכתב ב'אל אח'בר'.

מוסטפא בדר א-דין
, "נמצא אתנו בנפש ובראש כל הזמן".

מחלקת ההסברה בחיזבאללה פרסמה הודעה רשמית בנושא ומסרה כי במהלך נאומו של נסראללה נעשתה מניפולציה שמקורה בקווי הטלפון הנייחים של מחלקת ההסברה: "אזרחים רבים קיבלו שיחות והודעות כביכול מאותם קווים. התוכן של השיחות והמסרים נועד לפגוע בהתנגדות ובמנהיגה".

נסראללה נשא את הנאום לציון יום השנה הראשון לחיסול בכיר הארגון מוסטפא בדר א-דין. א-דין נהרג בנסיבות מסתוריות בדמשק והארגון השיעי האשים אז את המורדים הסורים, וטען כי בדר א-דין נהרג מירי פגזים. עם זאת, הארגון הסורי לזכויות אדם מסר אז כי לא התקיימו קרבות באזור באותו יום. לאחרונה אמר הרמטכ"ל כי בדר א-דין חוסל בשל סכסוכים פנימיים בחיזבאללה, כמה ימים אחרי שפורסם תחקיר עם מסקנות דומות ברשת אל-ערביה הסעודית, שמחזיקה בקו אנטי-איראני מובהק.

מזכ"ל חיזבאללה אמר על א-דין: "הוא נמצא איתנו בנפש ובראש כל הזמן ולא נעדר מאיתנו יום אחד במהלך השנה הזו". ובהתייחסות לטענות כי נהרג במסגרת סכסוך בחיזבאללה אמר, "טבעי שהציונים, מנהיגיהם והתקשורת שלהם ינסו לפגוע בו כנקמה על התבוסות שלהם".

נשיא רוסיה פוטין ונשיא סוריה אסד. צילום: רויטרס
נשיא פוטין ונשיא . צילום: רויטרס

עוד אמר נסראללה במהלך נאומו כי המכשולים שמקימה ישראל בגבול עם לבנון "הם הודאה בהפסדה" וכי כל עימות עתידי עשוי להתרחש "על אדמת פלסטין הכבושה". נסראללה הזכיר בדבריו את חדירת האזרח הלבנוני אל קריית שמונה בחודש שעבר, וטען כי זאת הסיבה שישראל מקימה גדר לאורך הגבול, מראש הנקרה ועד החרמון.

על המלחמה בסוריה אמר נסראללה כי הברית בין משטר אסד לבין רוסיה, וארגונו, "נמצאת בהרמוניה גדולה יותר מאי פעם". לדבריו, חיזבאללה פירק את מוצביו במזרח לבנון, בסמוך לגבול עם סוריה, מאחר שמשימתו הסתיימה ועתה האזור נמצא בשליטת הצבא.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

עדי דניאל

עדי דניאל

עורכת חדשות באתר ערוץ 20


:עוד באותו נושא