למעלה מ- 2000 איש עצרו היום (ראשון) את שגרת חייהם והגיעו ליום מרתון "תורה ירושלים" הראשון של ה- OU ישראל שנערך במלון רמדה בירושלים- יום לימוד שכולו הכנה רוחנית לקראת יום הכיפורים שנערך בשפה האנגלית עבור הציבור האנגלו סכסי בישראל. במהלך היום נהנו הלומדים מ-40 שיעורים כנגד 40 שנה לפעילות ה-OU בארץ. יום הלימוד מהווה שכפול של המודל המוצלח של יום הלימוד של ה- OU הנערך בניו יורק, לוס אנג'לס ושיקגו בעשרת ימי תשובה.

צילום: משה ביטון

 

במרתון הלימוד שמסתיים בחצות הליל בסליחות המוניות עם הזמר שלמה כ"ץ, השתתפו מיטב הרבנים בהם הראשון לציון הרב שלמה עמאר, רבה של מגדל העמק דוד גרוסמן, הרב אשר וויס, רב המרכז האקדמי לב הרב יוסף צבי רימון, הרב מאיר גולדוויכט מראשי הישיבה יוניברסטי, הרבנית רחלי פרנקל, ראש מוסדות אור תורה סטון הרב כתריאל (קנת') ברנדר ועוד רבים נוספים. האירוע הופק על ידי "דניאל הפקות" ונערך בשיתוף עיריית ירושלים.

מנכ"ל OU ישראל הרב אבי ברמן ציין כי "אין דרך נכונה יותר לציין 40 שנה ל-OU ישראל מאשר יום לימוד תורה המוני בירושלים, בירת מדינת ישראל בערב יום הכיפורים. הופתענו מאוד הבוקר לראות מאות אנשים שהתדפקו על דלתות המלון כדי ללמוד תורה, זה מראה את הצימאון של הציבור לתורה והכנה רוחנית בימים אלו. אני מתפלל שבזכות היום הזה עם ישראל ייכתב ויחתם לחיים טובים ולאחדות".

הרב גרוסמן ציין בדבריו כי "ראש השנה הוא היום שבו הקב"ה ברא את האדם הראשון ובכל שנה ביום זה צריך האדם לתת דין וחשבון על כל מה שעשה במהלך השנה. הימים שבין כסה לעשור הם ימים מיוחדים מאוד; בכל דקה ילדיכם, הוריכם, ועם ישראל כולו יכולים לזכות לגמר חתימה טובה".

הרבנית רחלי פרנקל עסקה בשיעורה בציווי "לא תלך רכיל בעמך" והתייחסה למקרים בהם חובה על האדם לדבר ולא לשתוק: "כולנו מכירים אמירות כמו תתעסק בעניינים שלך ואל תתערב, או שמור על זכות השתיקה. אולם לצערנו קרו מקרים בהם אנשים הסתכלו מהצד ולא התערבו וכתוצאה מכך היו נזקים גדולים. זה נכון בשידוכים, במקרי התעללות ובמקרים רבים אחרים. הכי קל היה אם היינו מצווים תמיד לדבר או לא לדבר באופן גורף, אבל יש לנו אתגר גדול לבחון פנימה כל דיבור ולהחליט האם הדיבור שלנו יעשה נזק או יביא תועלת, יפגע באנשים או יציל חיים. במקרים שיש תועלת, חייבים לדבר, זה לא אומר שאנחנו צריכים לפגוע או לעשות שיימינג, אלא לדבר עם האנשים הנכונים על מנת למנוע את הנזק".

מערכת ערוץ 20

מערכת ערוץ 20:עוד באותו נושא