0:59 19/10/2017
מבזקים
דף הבית > אקטואליה וחדשות > בנט: "הימין חזר לשלוט", נתניהו: "הקואליציה יציבה"

בנט: "הימין חזר לשלוט", נתניהו: "הקואליציה יציבה"

שר החינוך נפתלי בנט התפייט לאחר שהושגה הסכמה על הסדרת המאחזים "מהפך 77' התרחש שוב". נתניהו ניסה להרגיע את תושבי עמונה: "עובדים קשה מאוד כדי למצוא פתרון"

מהפך 77 גרסת שנות האלפיים? אם תשאלו את נפתלי בנט, יו"ר הבית היהודי, התשובה היא כן. בסרטון שפרסם בעמוד הפייסבוק שלו היום (ב') התייחס בנט להסכמות שהושגו על חוק ההסדרה שיעלה להצבעה הערב. "אם החוק אכן יעבור, אפשר לומר כי מהפך 77 התרחש היום שוב, כי היום המחנה הלאומי חזר לשלוט. זה יום היסטורי", קבע בנט..

בנט: "המחנה הלאומי חזר לשלוט"

"היום כנסת ישראל עברה ממסלול של הקמת מדינה פלסטינית למסלול של ריבונות ביהודה ושומרון, ושלא יהיה לכם ספק: חוק ההסדרה הוא חוד החנית של החלת הריבונות", הוסיף יו"ר הבית היהודי.

בנט הודה לנתניהו שפעל על מנת להעביר את חוק ההסדרה. "אני רוצה לברך את ראש הממשלה שנרתם בכל כוחו בימים האחרונים לפתור את הסוגיה לא היינו יכולים לעשות את זה בלעדיו", סיכם.

שרת המשפטים, איילת שקד, אמרה הערב (ב') במליאת הכנסת כי תושבי המאחז עמונה בבנימין הם "גיבורים אמיתיים" שהביאו להישג ההיסטורי כדבריה של קידום חוק ההסדרה. שקד השיבה מטעם הממשלה להצעות אי אמון שהגישו סיעות האופוזיציה ואמרה כי "הניסיון להדביק למחנה הלאומי את הכותרת 'מחריב הדמוקרטיה' לא ייצלח". עוד אמרה שקד כי "היום שבו חוק ההסדרה יעבור הוא יום שייכתב בו אחד הדפים המפוארים בספר ההיסטוריה של שיבת ציון".

"הקואליציה חזקה"

ישיבת הממשלה נפתחה היום בסימן חוק ההסדרה, שאושר אצל היועץ המשפטי לממשלה. ראש הממשלה בנימין נתניהו אמר בתחילתה כי הממשלה תישאר יציבה: "אני מגיע עכשיו מישיבת ראשי הקואליציה. אני מבקש להתנצל בפני כל מי שטיפח תקוות. הקואליציה חזקה, יציבה, היא מצליחה לצלוח מכשולים, לגבור על כל מעצור ומיצר כמקובל במקומותינו".

נתניהו התייחס גם למצוקת תושבי עמונה, שישובם לא צפוי להיכנס למתווה ההסדרה. "אנחנו עובדים קשה מאוד כדי למצוא פתרון לעמונה. אני, ואני חושב שכולם כאן, מבינים את המצוקה של התושבים וגם מעריכים את המסירות של התושבים. הפתרון שאנחנו בוחנים ומתכוונים גם להציע יאפשר לתושבים להשאר על ההר, להישאר גם כקהילה, זה נכון, הם יצטרכו גם לזוז כמה עשרות מטרים, או 100-180 מטרים, אבל יוכלו להישאר במקום. זו בשורה מאוד חשובה. השקענו בזה מאמץ גדול מאוד ואני חושב שהוא יכול לשאת פרי.

נתניהו. צילום: פלאש 90
נתניהו. צילום: פלאש 90

"מעבר לעמונה, יש "עמונות", שאלה של הישנות המקרים האלה בהיקפים גדולים. זו שאלה שמאוד מטרידה אותנו כי ההתיישבות יקרה לנו. לכן אנחנו מחפשים, ואני חושב שגם כאן אנחנו מוצאים פתרונות שלא היו עד היום ושהם כולם במסגרת החוק, על מנת לפתור את הבעיה הזאת גם כן".

ראש הממשלה חזר וקרא לחברי ממשלתו להנמיך את הטונים בדבר הציפיות הגדולות לקראת כניסתו של נשיא ארה"ב דונלד טראמפ לבית הלבן. "אנחנו מצוים בתקופה רגישה מאוד מבחינה מדינית", טען נתניהו, וביקש "לנהוג באיפוק ולגלות אחריות לאומית ובייחוד בעת הזאת". לדבריו, מדובר בצעד "לטובת ההתיישבות ולטובת מדינת ישראל".

גם הממשל החדש דובר בפתח ישיבת הממשלה. "אתמול הצהיר סגן נשיא ארה"ב הנבחר, מייק פנס: "שהעולם ידע דבר אחד, אמריקה של הנשיא דונלד טראמפ עומדת לצידה של ישראל". אני מאוד מעריך את הדברים הללו. סגן הנשיא גם סיפר, ואני מאשר את הדברים שהוא אמר, שמאז הבחירות היו לנו שיחות מצוינות, גם עם הנשיא הנבחר טראמפ וגם עם סגן הנשיא הנבחר מייק פנס. מאז אנחנו המשכנו לקיים קשר של הדרג המקצועי שלנו יחד עם הדרג המקצועי של הממשל הנכנס, וכפי שאמר סגן הנשיא – נמשיך לבנות את הקשר הזה", אמר רה"מ.

"אני מבהיר שוב, כיוון שיש לנו הרבה מאוד קשרים שהולכים ונפתחים עכשיו עם מדינות ומעצמות אסיה, עם מדינות אפריקה, עם מדינות אמריקה הלטינית ומדינות בכל העולם – הברית עם ארה"ב היא הברית החשובה ביותר, אין בלתה כי היא שונה מהבריתות האחרות שמבוססות הרבה פעמים על מארג של אינטרסים שהולכים ונבנים. הברית הזאת מושתת על ערכים משותפים, עמוקים מאוד, שמתבטאים בתמיכה הולכת וגוברת של הציבור האמריקאי בישראל לאורך השנים, כולל בשנה האחרונה. אני מברך על כך ואני מברך על הדברים שנאמרו כאן״.

"כל התקשורת פרו ביבי"

ראש הממשלה נתניהו התייחס גם לביקורת כלי התקשורת אודות לשכתו וחזר על דבריו מפורום סבן: ״אני אגיד לך מה אמרתי בפורום סבן. כיוון שהיה שם מושב שהוקדש לשאלה האם התקשורת עדיין חופשית במדינת ישראל, אמרתי שהשאלה באמת חשובה וצריך לבדוק אותה. אז פתחתי את ערוץ 10 וראיתי, אתה יודע, הכל "פרו ביבי". אתה פותח את החדשות, "פרו ביבי". אתה פותח את הסאטירה, את הרכילות, את המגזין, תומכים לא רק בי – תומכים ברעייתי, בילדיי, תמיכה גורפת!".

דברי נתניהו בפורום סבן

"אמרתי, אולי זה ייחודי. בואו נבדוק. פתחתי את ערוץ 2, אותו הדבר, "פרו ביבי". אולפן שישי, יש שם חמישה פאנליסטים, אולי אחד יהיה נגדי? כולם איתי! "פרו ביבי". אחר כך אני פותח את הערוצים האחרים, את הרדיו, את גלי צה"ל, קול ישראל, "פרו ביבי" כל הזמן. זה מתחיל להיות מביך.

"אז אני רוצה לומר משהו, ואמרתי את זה גם אתמול בפורום סבן: התקשורת בישראל, אין חופשית ממנה בעולם. התקשורת בישראל תוקפת את ראש הממשלה המכהן בדמוקרטיה שנקראית ישראל יותר מכל תקשורת אחרת בעולם. אבל זו זכותה. זכותם של האנשים להביע את דעתם, הם יכולים להגיד מה שהם רוצים. אבל חופש הדיבור אינו שמור רק לעיתונאים. חופש הדיבור שמור לכל אזרח וגם לראש הממשלה, וזכותו לבקר את התקשורת על המגמתיות שיש לכמה גורמים מרכזיים שם בכיסוי נגד משפחתי ונגדי, בשקרים שהם מפיצים, בכל מיני סילופים וכו'. זכותם של אזרחים לבקר את התקשורת, כפי שעשיתי עכשיו ואמשיך לעשות את זה, במדינת ישראל החופשית״.

לתגובות

אולי יעניין אותך גם

Screenshot_4

"מרצ היא מפלגה של חונטה"

יו"ר מרצ הודיעה ליו"ר הכנסת יולי אדלשטיין כי תעזוב את משכן הכנסת, אך תישאר בתפקידה במפלגה על מנת לקדם פריימריז פתוחים. הפטריוטים דווקא מפרגנים