בסרטון חדש פנה , תושב יצהר, לערביי ישראל ודרש מהם לגנות את בהר הבית. "לערביי ישראל שלום. שלושה מכם רצחו שוטרים דרוזים במסגד אל־אקצא ואין לכם אף מנהיג שמעיז לגנות את זה. השתגעתם? אתם מנצלים את הטוב הישראלי ויורקים לו בצלחת?", שאל סוכות בלב העיר העתיקה.

צבי סוכות פונה לערביי ישראל בעיר העתיקה. צילום:

"אתם הרי יודעים שמדינת ישראל היא המקום הכי בטוח בשבילכם יותר מכל מקום אחר. ואתם עוברים בידוק בכניסה לביטוח לאומי כדי לקבל יותר מכל יהודי אחר, וכך אתם מחזירים טובה? בפיגועים?". סוכות התייחס להצבת המגנומטרים בעקבות הפיגוע ולהתפרעויות המוסלמים, "ואחרי שרצחתם שוטרים אתם עוד בוכים שעשו לכם בידוק בכניסה אל אקצה? השתגעתם? אתם לא מסוגלים לגנות את הרצח הזה? לא אתם ולא המנהיגים שלכם? אל תתפלאו שהחברה הישראלית רואה בכם אשמים ברצח".

בשלב זה החלו סוחרים להתגודד סביב סוכות ולנסות להשתיקו תוך קריאות "אללהו אכבר". גם שוטרי מג"ב הגיעו לזירה. "זה לא יוכל להימשך כך עוד הרבה זמן. תבינו, יהודים לא שונאים , רק אנחנו לא פראיירים וכשנצטרך להילחם אתם עוד תתגעו לתקופה הזאת. רוצים לחיות פה בטוב עם היהודים? יאללה תהיו גברים תכתבו פה שאתה מגנים את הרצח ותיסלם", סחתם סוכות את הסרטון.

הסרטון הוא חלק מפרויקט ההסברה של 'בומרנג' ברשת. בפרויקט הקימו סוכות ועזרי טובי (לשעבר דובר יצהר) זרועה חדשה בה מתיישבי יהודה ושומרון, אבל לא רק, פונים לציבור הערבי בישראל ובמזרח התיכון במסרים ישירים בשפה הערבית בסוגיות פוליטיות ותרבותיות שונות הקשורות למדינת ישראל בכלל וליהודה ושומרון בפרט.

מחברת בומרנג נמסר: "בעידן הרשתות החברתיות כבר לא צריך את התיווך של התקשורת הזרה הרואה במתיישבי יו"ש נטע זר וכובש באדמה שלו. אנחנו יכולים לדבר בעצמנו, על עצמנו ועל מדינת ישראל באופן בלתי אמצעי וישיר בשפה שהערבי הממוצע – בישראל ובמזה"ת – יוכל להבין ואף להעריך".

 

בת אל בנימין

בת אל בנימין

עורכת באתר ערוץ 20


:עוד באותו נושא