9:57 16/01/2018
דף הבית > אקטואליה וחדשות > מתיישבים הותקפו ע"י פלסטינים והשיבו ביידוי אבנים

מתיישבים הותקפו ע"י פלסטינים והשיבו ביידוי אבנים

עשרות ערבים מאזור הכפר בורין פתחו ביידוי אבנים לעבר רכבים סמוך ליישוב יצהר. עד שכוח צה"ל הגיע, הגיבו המתיישבים המותקפים ביידוי אבנים לעבר הפורעים "במטרה להדוף אותם חזרה לכפר"

לפני שעה קלה הודיע דובר צה"ל כי כ-40 מתיישבים רעולי פנים נכנסו לכפר בורין שבשומרון והחלו בזריקות אבנים לעבר פלסטינים ולעבר בתיהם. צה"ל הודיע כי כוחות צה"ל "הגיעו למקום, פעלו לסיום החיכוך והוציאו את המתיישבים מן הכפר".

אולם לטענת אלחנן גרונר, עורך אתר הקול היהודי, הצבא הגיע בסוף האירוע וראה סיטואציה חלקית בלבד של יידוי אבנים הדדי. בשיחה עם ערוץ 20, סיפר גרונר את גרסת התושבים, לפיה פלסטינים הבעירו צמיגים סמוך לבית הספר התיכון בפתאי הכפר בורין, הממוקם בקרבת צומת יצהר. לדבריו, בשלב מסוים, התקרבו הפורעים לעבר מטעי הזיתים של הפלסטינים, שממוקמים על הכביש הראשי והחלו ליידות אבנים לעבר רכבים ישראליים שנסעו הכביש. תושבי יצהר שנקלעו לסיטואציה, נכנסו לעימות עם הפורעים, הזעיקו את הצבא, ובינתיים הגיבו ביידוי אבנים מצידם.

עימותים ביצהר. צילום: אלחנן גרונר
זירת העימות ביצהר. צילום: אלחנן גרונר

 

גם תושב יצהר צבי סוכות מסר לסוכנות הידיעות TPS כי "התושבים יצאו במטרה להדוף את הערבים חזרה לכפר, לאחר שעשרות ערבים יידו אבנים לעבר הרכבים, הצבא והתושבים". סוכות ביקר את התנהלות דבור צה"ל באירוע ואמר כי "במקום לטפל בפורעים הערבים, דובר צה"ל משמיץ תושבים".

"כוחות הביטחון ימשיכו לפעול על מנת למנוע הישנות מקרים מסוג זה", סיכמו בצה"ל.

בהכנת הידיעה השתתף נועם אמיר.

טל מאיר

טל מאיר

כתבת ערוץ 20 לענייני התיישבות
לתגובות

אולי יעניין אותך גם

ההורים המתעללים אלן ולואיז אנה טרפין. צילום: מחלקת השריף של מחוז ריברסייד, קליפורניה

זוועה בקליפורניה: הורים כלאו את 13 ילדיהם

13 אחים נכבלו בשלשלאות ומנעולים בבית הוריהם בעיר פריס שבמחוז ריברסייד. אחת הבנות הצליחה להימלט והתקשרה למשטרה. ההורים נעצרו ויואשמו בסעיפי התעללות ועינויים