ערב האחרונה, מצלמות אבטחה זיהו שני חשודים מתקרבים סמוך לגדר היישוב . רבש”ץ היישוב ירה פצצת תאורה לאוויר והם . כוחות צבא הוקפצו למקום.

“יריתי כמה פצצות תאורה והם ”, סיפר רשב”ץ היישוב בשיחה עם ערוץ 20. לדבריו, “ניסיון החדירה התגלה מהר. הם הגיעו בערב שבת בזמן סעודת שבת. בזמן כזה מדובר רק בניסיון חדירה על רקע . גנבים לא באים בשעה כשכל התושבים בבית”. הוא הוסיף כי “הצבא יודע מאיזה כפר וכרגע מפעיל דרכים חשאיות לדעת מיהם”.

“אנחנו ממש מודים לבורא עולם על הנס שקרה, בליל שבת נמנע הודות לאמצעים הטכנולוגיים הגלויים והסמויים שנמצאים בשטחים שסביב היישוב, איתרנו את החשודים שניסו לפגע בנו עוד כשהם בדרכם לישוב. קפצנו, הרבש”ץ והסייר, לנקודה והצלחנו להגיע עד למחבלים. כשהיינו בטווח קצר מהם – הם הצליחו לברוח. כוחות צבא שהגיעו למרדף אחריהם ממשיכים בפעילות כדי להגיע למחבלים”, אמר והבהיר: “לא ניתן למחבלים שרוצים לשבש לנו את שגרת החיים לעשות זאת”. אנו סומכים על מערכת הביטחון הצבא והשב”כ ומקווים שתפעיל את כל האמצעים העומדים לרשותה כדי לשים יד על מי שניסה לפגוע בנו”.

“עד שלא יתפסו את המחבלים – לא נוכל לישון בשקט”

“בערב שבת התקבלה ההתראה וישבנו במתח רב בבתים עד לסיום האירוע”, שיחזרה תהילה פרטוש, תושבת נופי נחמיה שליד רחלים. “אירוע בערב שבת הוא מפחיד מאוד, ללא טלפונים או קבלת מידע באופן שוטף. האירוע הזה הסתיים בשלום הודות לגורמי הביטחון וכיתת הכוננות היישובית אבל אי אפשר שלא לחשוב מה היה יכול לקרות”.

פרטוש המשיכה ואמרה כי “למרות המאמצים, המחבלים לא נתפסו, ועד שלא יתפסו אנחנו לא יכולים לישון בשקט. הניסיון מלמד שחוליות שניסו פעם אחת לפגוע ינסו גם בפעמים הבאות ולצערנו גם הצליחו. אנחנו מצפים מגורמי הביטחון שיפעלו לתפיסת המחבלים ומפעילהם באותה דחיפות שבה היו פועלים גם אם חס וחלילה האירוע היה מסתיים באופן אחר.

מערכת ערוץ 20

מערכת ערוץ 20


רוצים להישאר מעודכנים? הצטרפו לקבוצת וואטסאפ או טלגרם שלנו.