אני אוהבת מוסיקה בכל השפות ומכל הסוגים. בבית, ברדיו, במשרד- הרדיו תמיד דלוק ואני מעבירה בין התחנות מקשיבה לשירים ישנים ולזמרים חדשים. אני בעיקר אוהבת לעקוב אחר ההתפתחות המוסיקלית של יוצרים- כאלה שכותבים מלחינים ושרים שירים- איפה הם התחילו ולאן הגיעו.

לצערי, עם הטרנד שקיים בשנים האחרונות מעט מאוד יוצרים מצליחים להרשים ולפרוץ בצורה כזו שתשאיר חותם. בעבר, אם רצית להיות כותב או מלחין או זמר עבדת קשה, כתבת שירים לעצמך ולאחרים, הקלטת והשמעת -חלק הצליחו חלק פחות. היום הכל אינסטנט. מיידי. עולה לאוויר מתפרסם – הופך לויראלי ונעלם כמו שבא.

חלק מהשירים שמושמעים ברדיו של להקות וזמרים חדשים ,אפילו כאלה שאני מכירה בעל פה אני בעצמי לא יודעת מי כתב ומי שר וגם אם אדע- מחר אשכח.

בגלל זה, כשאני נתקלת ביוצרים ישראליים שלא התפרסמו ברגע אלא עבדו ועדיין עובדים קשה על לייצר חומר מקורי משלהם ולהשמיע אותו להקהל הרחב- משהו בי נתפס. לאלו אני מקשיבה ואת אלה אני זוכרת.

כזו היא להקת 'המופע של דניאל גרין'. הלהקה מונה שלושה חברים סך הכל, בראשם הסולן דניאל גרין, והם מצבעים שירים שהוא כתב והלחין. שירי רוקנרול מהדור הישן מהזמנים הטובים. לא להיט חד פעמי אלא כזה שישאר איתכם לעוד הרבה זמן.

 

ולמרות שהשירים שלהם נהדרים והמוסיקה שלהם כובשת, את הפריצה הראשונית שלהם הם דוקא עשו במדיה החברתית כשמישהי מארצות הברית הקשיבה להם בפייסבוק, התאהבה בשירים והזמינה אותם להופיע בארצות הברית. שם זה עבד נהדר, הם טיילו והסתובבו והופיעו בהמון מקומות. אבל כשרצו לפרוץ בארץ המצב היה שונה.

פה אנחנו עדיין תקועים בתרבות המייד ועכשיו – כל מי שרוצה להתפרסם צריך להופיע בתוכנית ריאליטי כלשהי ואז להוכיח שהוא מעניין ולרוב יש לכך קשר קלוש אם בכלל לכשרון המוסיקלי או כל כישרון אחר שלו. מי שעובד קשה – לוקח לו זמן, ולפעמים הוא בכלל חולף מתחת לרדאר.
20 News

20 News