יוזמה חדשה של הכנסת שולחת מדריכים ממרכז המבקרים של הפרלמנט הישראלי לבקר בקהילות יהודיות בעולם.

שבעה מדריכים ומדריכות ממרכז המבקרים של הכנסת ייצאו במוצאי שבת הקרובים למספר ימים למרכזי קהילות יהודיות בארה"ב, מקסיקו, קנדה, אנגליה ודרום אפריקה.

מטרת המשלחת: לחבר קהלים שונים ומגוונים בקרב לפעילות הכנסת ולחברה הישראלית.

הפעילות, הנקראת "מתחברים לתפוצות" ומתבצעת בשיתוף עם הסוכנות היהודית לציון 70 שנה לישראל ולכנסת, תתקיים ברובה ביעדים לא שגרתיים, כמו מנצ'סטר ולידס באנגליה, וונקובר בקנדה וטולדו באוהיו.

זאת בהשראת פעילות "מתחברים לכנסת" של מרכז המבקרים, המתקיימת בארץ, במהלכה מגיעים נציגי הכנסת ליישובים מרוחקים ולאוכלוסיות המתקשות להגיע ולבקר במשכן.

מבין עשרות מדריכי מרכז המבקרים של הכנסת, כולם סטודנטים הלומדים בישראל, נבחרו לשליחות שבעה מדריכים אשר דוברים שפות שונות והם בעלי זיקה לאחת הקהילות. כמה מהמדריכים עלו לארץ לבדם, ללא משפחה, מתוך תחושת ציונות והזדהות עם ישראל, וכעת הם שבים לחו"ל במדי הכנסת ובתחושה של סגירת מעגל.

יו"ר הכנסת, יולי יואל אדלשטיין: "יחד איתי פועלים בפרלמנט הישראלי עוד עשרות נבחרי ציבור שעלו לישראל מארצות שונות. אנחנו מקווים שבעזרת הפעילות המבורכת הזאת יתוודעו אחינו בתפוצות להיסטוריה של הכנסת, ילמדו על הייחודיות של הדמוקרטיה הישראלית ואף יתנסו בעצמם בדיון פרלמנטרי".

עדי דניאל

עדי דניאל

עורכת חדשות באתר ערוץ 20


:עוד באותו נושא