מתוך תאו בכלא רמון, ממשיך השיח' המסית להביע תמיכה בגורמים העוינים ביותר למדינת ישראל. הנתמך התורן הינו חבר הכנסת , שכידוע נמצא במעצר בית בגין הברחת טלפונים סלולאריים ומסרים מוצפנים לאסירים ביטחוניים.

בדף הפייסבוק הרשמי של מפלגת בל"ד – א-תג'מוע (التجمع) מביע השיח' תמיכה בחבר הכנסת וקורא לכל הגורמים הפוליטיים ב"פלסטין הכבושה" להיאבק ביהירות הישראלית. לטענת סלאח, החיפוש המשטרתי בביתו ולשכתו של גטאס, מעידה יותר מכל על הרדיפה הפוליטית של הממשל הציוני והיא צעד נוסף במלחמה הפוליטית שלו כנגד גורמים בכירים הקוראים לשחרור פלסטין, כמו חנין זועבי ואחרים.

בשונה מטענתו של חבר בכנסת באסל גטאס, כי לא ידע מה יש במעטפות אותן הוא העביר לאסירים הביטחוניים, טוען ראאד סלאח כי העברת הטלפונים הסלולאריים אינה אלא חובה מוסרית שנועדה לשמירה על קשר ישיר בין "לוחמי החופש" לבני משפחותיהם, ויש לאפשר להם לשאת אותם ללא כל הפרעה.

אין זו הפעם הראשונה שהשיח' ראאד סלאח עסוק בפעילות פוליטית נגד מדינת ישראל גם מתוך הכלא, תחת עינו הפקוחה של שירות בתי הסוהר. בחודש שעבר פורסם בערוץ 20 על פרסום מזכר של סלאח בעיתון הירדני "א-סביל" בו קרא להסלמה אלימה כנגד כוחות הכיבוש הציוניים – זוהי זכותה של האומה המוסלמית כנגד הפגיעה לדבריו בפעולות הציוניות בירושלים במסגד אל-אקצא.

כזכור, ראאד סלאח מרצה עונש מאסר בן 9 חודשים בגין דברי הסתה לאלימות והסתה לגזענות בנאום שנשא באום אל פחם. הוא אמור להשתחרר בתחילת חודש פברואר 2017, וכמו שזה נראה כרגע, גם מתוך תאו, הוא ממשיך באותן פעולות שבגינן נשפט ונאסר מלכתחילה.

השיח' סלאח, שאביו שירת במשטרת ישראל וכך גם שני אחיו, הפגין כבר מצעירותו את אדיקותו בדת האסלאם, ובהמשך השתמש בכך כדי להיות ראש הפלג הקיצוני ביותר בתוככי מדינת ישראל, התנגד להכרה כלשהי במדינה והאשים אותה ישראל בניסיונות כוזבים, חוזרים ונשנים להרוס את מסגד אל-אקצא כולל ניסיון ההצתה שבוצע במקום בשנת 1969. מסע התעמולה שלו נגד היהודים ומדינת ישראל נמשך ללא הפסקה משנות ה-90 ועד ימינו.

בין השאר טען כי היהודים עושים שימוש בדם ילדים לצורך אפיית לחם וגבינות, הורסי מסגדים, חיידקי כל הזמנים וצאצאיהם של קופים וחזירים. התבטאויותיו החוזרות ונשנות זכו במרבית המקרים לסובלנות מאת השלטונות הישראלים אולם התבטאויות אלה, קשריו ההדוקים עם ארגון החמאס ושאיפתו להקמתה של ח'ליפות איסלאמית שבירתה ירושלים גרמו לכך שכניסתו נאסרה למספר מדינות באירופה.

איתמר צור

איתמר צור

תחקירן פורום קדם למזרחנות והסברה, פובליציסט ועובד חברת הייטק

רוצים להישאר מעודכנים? הצטרפו לקבוצת וואטסאפ או טלגרם שלנו.