בני גנץ בטוויטר: קיבלתי היום הצעה שאי אפשר שלא לסרב לה. נמתין לקבלת המנדט מהנשיא ונתחיל במשא ומתן רציני להקמת ממשלת אחדות ליברלית שתוביל לשינוי ותחזיר את התקווה לאזרחי ישראל״.

מכחול לבן נמסר: יו"ר כחול לבן, חה״כ רא"ל (במיל') בני גנץ שוחח היום עם ראש הממשלה היוצא לבקשתו ושמע ממנו את הצעתו.
לצערנו, התנהלותו של ראש הממשלה היוצא בפועל גם במהלך התקופה האחרונה מצביעה שדרכו אינה לאחדות אלא לחסינות.
גם היום הוא לא מוכן לבוא למשא ומתן ישיר, וגם היום הוא אינו מוכן להכיר בכך שרוב אזרחי ישראל בחרו בממשלת אחדות ליברלית, ללא הקיצוניים. זו הסיבה שכחול לבן היא הסיעה הגדולה בכנסת.
לא בכדי, הצעתו של ראש הממשלה היוצא אינה כוללת התייחסות לנושא החשוב ביותר- שמירה על טוהר המידות ושלטון החוק. גם בשבועות האחרונים, ממשיך נתניהו לצאת נגד מערכות אכיפת החוק, נגד התקשורת ונגד גורמים ממלכתיים ואינו נוהג במערכות אלו בכבוד הראוי.
אנו מברכים על חלקים בהצעתו של ראש הממשלה, כמו הנכונות לדון בנושאי דת ומדינה וההכרה בצורך להכין תוכנית רב שנתית למערכת הביטחון. עם זאת, הקמת ועדות ודחיית קבלת ההחלטות לשלבים מאוחרים, מעלה חששות כי מדובר במתווה שמטרתו היא להקים ממשלה בראשות נתניהו, ולא לפתור את סוגיות היסוד.
בעת הזו ובהתאם למצב הביטחוני, הכלכלי והמשפטי, הדבר הנכון למדינת ישראל ולעם ישראל הוא ממשלת אחדות רחבה וליברלית, עם קווי יסוד ברורים ביחס לנושאי ביטחון, טוהר המידות, דת ומדינה וכלכלה. לכן, אנו קוראים לנתניהו להחזיר את המנדט לנשיא המדינה ולאפשר ליו"ר כחול לבן להוביל הקמת ממשלה שתתקן את הבעיות הביטחוניות והכלכליות שיצרה הממשלה הנוכחית, ולבוא למשא ומתן ישיר בלב פתוח ובנפש חפצה במקום למשוך זמן".

יו"ר ישראל ביתנו ‎ליברמן: "בליכוד לא טרחו להגיב על הפנייה שלנו אליהם בכתב עד לרגע זה. וכל עוד הם לא טורחים להגיב לפניות שלנו, לא נגיב לשום פנייה שלהם".על הצעה נמסר כי מבחינתם היא בעיקר כדי לצאת ידי חובה

יו״ר המחנה הדמוקרטי, ח״כ ניצן הורוביץ: ‏״מתווה״ נתניהו פסול כי הוא משאיר אותו בשלטון ומנציח את מדיניות הימין. עכשיו יש לגנץ שלוש אופציות: 1. להתקפל בפני ביבי, 2. ללכת לבחירות הזויות, 3. להקים ממשלת שינוי בראשותו שנשענת על הגוש הגדול של 57 ח״כים ולהעלות את ישראל על דרך הישר".

ח״כ תמר זנדברג בתגובה למתווה נתניהו: ״את מתווה נתניהו אפשר לסכם באין כלום כי לא היה כלום. מלבד המשך שלטונו של ראש ממשלה מושחת, נתניהו לא מציע שום דבר למי שהבטיחו חלופה שלטונית. לגנץ אסור אפילו לפזול לעבר הקשקוש הזה״


רוצים להישאר מעודכנים? הצטרפו לקבוצת וואטסאפ או טלגרם שלנו.