מירב חג'אג' אמה של סגן שיר חג'אג' הי"ד שנרצחה בפיגוע בארמון הנציב בירושלים בחודש ינואר השנה הגיבה היום ׁ(רביעי) להחלטת בג"צ מאמש להורות על שחרור גופותיה של שלושת המחבלים שביצעו את הפיגוע בהר הבית לפני כשבוע וחצי, ורצחו את השוטרים האיל סתאוי וכמיל שנאן: "פשוט מתביישת במדינה שמחזירה גופות של מחבלים שרצחו מטובי ילדינו", כתבה חג'אג', "אימהות שמגבות וחוגגות את מות בנם שרצח אנשים, אין להן זכות לקבור את בניהן, חד וחלק". חג'אג' כיוונה את דבריה אל מקבלי ההחלטות ואמרה כי "הממשלה בהתקפלותה מביאה עלינו את הפיגוע הבא".

סגן שיר חג'אג' נרצחה בפיגוע בארמון הנציב
סגן שיר חג'אג' נרצחה בפיגוע בארמון הנציב

"אני מירב חג'אג', אמא של סגן שיר חגאג שנרצחה בפיגוע בארמון הנציב, מתביישת, פשוט מתביישת במדינה שמחזירה גופות של מחבלים שרצחו מטובי ילדינו", כתבה האם. תדע כל אמא ערביה שחינכה את בנה לרצוח, שלא יהיה לה איפה ללכת ולבכות את בנה הרוצח,  אולי אפילו בפעם הבאה תעצור אותו, במקום להתגאות בו".

"אני מאמינה באמונה שלמה שאפשרי למנוע את הפיגוע הבא", הוסיפה, "אבל בכדי שזה ימנע צריך לנקוט בכמה צעדים, ואחד מהם זה שלא יחזירו את גופות המחבלים למשפחותיהם". "מדוע ארה"ב הגדולה יכולה לזרוק את המחבל בין לאדן לים, ואנו בישראל צרכים לתת להם "כבוד אחרון", שאלה האם והסבירה, "המחבל – הוא בן- לאדן שלנו, הוא מחק רבע ממשפחתי".

השוטרים שנרצחו. רס"מ האיל סתאוי ורס״מ כמיל שנאן
השוטרים שנרצחו בהר הבית. רס"מ האיל סתאוי ורס״מ כמיל שנאן

שופטי בג"ץ קבעו כי על המשטרה להשיב את גופות המרצחים מהר הבית תוך 30 שעות, ולהודיע לבני משפחותיהם שעתיים לפני ההחזרה. הלוויות המחבלים יתקיימו במסגד אל פארוק באום אל פחם. המשטרה התעקשה על כך שההלוויות ייערכו באמצע הלילה, עם מעט מאוד משתתפים, אך המשפחות סירבו להתחייב לכך. בג"ץ הוסיף וקבע כי "משטרת ישראל תהיה רשאית לקבוע תנאים והוראות, לפי מיטב שיקול דעתה, על מנת להבטיח שההלוויות עצמן תיערכנה תוך שמירה על הסדר הציבורי ולשם מניעת הפרות סדר ואלימות".

 
לירן לוי

לירן לוי

כתב לענייני משטרה ומשפט, ערוץ 20
לירן לוי