אתמול כתב ח"כ גדי יברקן בחשבון הפייסבוק שלו, כי לאחר מאבק הצליח להחזיר את ההסעות לחג הסיגד שמשרד התרבות ביטל: "ההגיון ניצח! מרגע שנודע לי על ביטול ההסעות לחג הסגד, אני ולשכתי עבדנו סביב השעון, והחזרנו את ההסעות לחג הסגד מרחבי הארץ. לדרישתי הוציאו משרד התרבות והספורט מכתב חוזר מנכ"ל בעניין".

חג הסיגד. צילום: מרים אלסטר, פלאש 90

במשרד התרבות הוציאו הבוקר הודעה חריפה וטענו שמדובר בשקר:

"בעקבות הפרסומים השקריים על אי מימון הסעות לטקס חג הסיגד משרד התרבות והספורט מבקש להבהיר ולהדגיש-

משרד התרבות והספורט מפיק ומקיים את חג הסיגד עבור יהודי הקהילה האתיופית ולצורך הנחלת מורשתה המפוארת לכלל ישראל וגאה על כך.
המשרד לקח אחריות על מימון חג חשוב זה במסורת ישראל, השזור לאורך ההיסטוריה של העם היהודי, לרבות ההסעות, הגם, שבעבר המימון נעשה ע"י גורמים אחרים.
חשוב לנו לציין כי מאז הועברה האחריות על העצרת ממשרד העלייה והקליטה למשרד התרבות והספורט, שולש תקציב האירוע, מתקציבי המשרד והתאגיד הממלכתי – המרכז למורשת יהדות אתיופיה, הכפוף למשרד התרבות והספורט".

משרד התרבות הוסיף:

"התקציב שמעמיד משרד התרבות והספורט ותאגיד המרכז למורשת יהדות אתיופיה עומד על מעל ל- 800 אלף ש"ח וכל זאת לאור מדיניות השרה רגב והעלייה המשמחת במספר המשתתפים באירוע מכ- 8,000 בשנת תשע"ז ללמעלה מ- 12,000 איש בעצרת של תשע"ט.
הגדלת התקציב באה לידי ביטוי בשדרוג מתחם הטקס הכולל מתחמי ישיבה, שיפור איכות הצפייה והשמע, הנגשת המתחם וטיפול בנושאי הבטיחות והביטחון עבור אלפי המשתתפים בו.

משרד התרבות והספורט בהנחיית השרה רגב פועל רבות לקידום ופיתוח מורשת יהדות אתיופיה והמשרד גאה, זו השנה השלישית ברציפות, להפיק את טקס הסיגד בצורה מכבדת אשר תאפשר לבני הקהילה האתיופית ולעם ישראל כולו להנות מאירוע ששומר על המסורת וההיסטוריה של יהדות אתיופיה".

שרת התרבות והספורט, ח"כ מירי רגב: "אני בטוחה שגם השנה נראה את נכבדי העדה ואת בנות ובני קהילת יהודי אתיופיה באים להנות מאירוע שכולו הצדעה למסורת של יהודי אתיופיה. גם השנה, כבכל שנה, האירוע ייערך בצורה מכובדת וראויה עם כל הכבוד למסורת המפוארת של יהדות אתיופיה. חג סיגד שמח לכולם".

ח"כ גדי יברקן עם בני משפחתו ביום השבעת הכנסת. צילום: דוברות הכנסת

השרה רגב תקפה את חבר הכנסת יברקן מכחול לבן שלדבריה ניכס לעצמו את ההחלטה של משרדה לממן את ההסעות:

״ח״כ גדי יברקן תתבייש לך.
ערב יום הכיפורים ואתה עושה סיבוב פוליטי על קהילת יוצאי העדה האתיופית, ופוגע בה.
הניסיונות השקריים שלך לנכס לעצמך את ההחלטה של המשרד לממן את ההסעות לחג הסיגד, אין להם כל אחיזה במציאות כי אם ניסיון עלוב ליצור רווח והון פוליטי על חשבון העדה.

החלטת המשרד לממן את ההסעות הייתה מהלך טבעי כפי שאנו עושים מיזה שלוש שנים והיא לא נתקבלה כתוצאה משום לחץ פוליטי של שום חבר כנסת זו הייתה החלטה מתבקשת בהתאם למדיניות המשרד לקידום ופיתוח מורשת יהדות אתיופיה.

אני גאה שבתקופתי כשרת התרבות והספורט ומאז שהועברה האחריות על העצרת לתאגיד המרכז למורשת יהדות אתיופיה הכפוף למשרדי, שולש תקציב האירוע והוא עומד כיום על מעל ל-800 אלף ש"ח, דבר שהביא גם לגידול בכמות המשתתפים באירוע מ-8,000 ל-12,000.

צר לי עליך גדי שאתה מנסה בכל כוחותיך לייצר כותרות על חשבון בני קהילתך ומורשתם, ומאחלת לך בעיקר צום מועיל וגמר חתימה טובה״.

 

ח"כ גדי יברקן בתגובה לדבריה של השרה מירי רגב:

"השרה מירי רגב, או שאת משקרת, או שאין לך מושג מה יוצא תחת משרדך. מכתב שיצא ממך את מתכחשת אליו? או שאין לך מושג מה קורה במשרד עליו את ממונה?"

 

אלדר ממן

אלדר ממן


רוצים להישאר מעודכנים? הצטרפו לקבוצת וואטסאפ או טלגרם שלנו.