בפעם הראשונה מקום המדינה, החל משרד הפנים לממן הסעות של מרחבי הארץ לִתפילות במסגד אל-אקצה בירושלים, כך מדווח הבוקר (ג') ברשת ב'. על פי הדיווח, כבר שלשום הוסעו מאות לִירושלים, ובמשרד הפנים אומרים כי מדובר רק בספתח וכי יהיו הסעות מאורגנות מדי חודש.

לדברי עומאר כיאל, המפקח על המקומות הקדושים באגף לעדות לא-יהודיות במשרד הפנים, מדובר במסר חשוב של המדינה לאזרחיה המוסלמים.

קרדיט: האגף לעדות לא יהודיות, משרד הפנים
קרדיט: האגף לעדות לא יהודיות, משרד הפנים

כמו כן, אמש (ג') קיים השר לביטחון הפנים גלעד ארדן התייעצות עם ראש הממשלה בנימין נתניהו ודן עמו במצב בהר הבית ובהפרות הסדר שאירעו בו בימים האחרונים. בתום ההתייעצות ובהמלצת משטרת ישראל, הוחלט לא לאשר בשלב זה לחברי כנסת לבקר בהר. זאת לאחר שביקורי יהודים ותיירים בהר נאסרו מוקדם יותר אתמול. בשבוע הבא יידונו האיסורים מחדש, בהתאם להערכת מצב ובכפוף להתפתחויות בהר הבית. השר ארדן עדכן את יו״ר הכנסת יולי אדלשטיין בהחלטה זו.

חה"כ ופעיל  יהודה גליק שוחח עם שרונה מן בתכניתנו "היום הזה" ואמר: "בשנה האחרונה משטרת ישראל הובילה קו נחוש ובלתי מתפשר. בימים האחרונים למוסלמים יש דרך מיוחדת לחגוג את הרמדאן, באמצעות סלעים. ההחלטה לסגור את ההר ליהודים נותנת תחושה של פרס לטרור. אני מצפה שהמשטרה תעצור את המסיתים בהר".


רוצים להישאר מעודכנים? הצטרפו לקבוצת וואטסאפ או טלגרם שלנו.