מנגנוני הביטחון של חמאס ברצועת עזה פתחו לאחרונה בגל מעצרים של "משתפי פעולה", לטענתם, עם "הכיבוש" במסגרת התחקיר שמבצע ארגון הטרור על תקרית כניסת הכוח המיוחד של צה"ל שנחשף סמוך לחאן יונס, בה נהרגו סא"ל מ' ושבעה ממחבליו בנובמבר האחרון.

היום (ג') פרסם משרד הפנים העזתי כי עד כה נעצרו כבר כ-45 משת"פים שאת הודאותיהם שידרו בטלוויזיה בעזה. בין העצורים העזתים, אשר פרשו בשידור את משימות גיוסם, היה אחד שסיפר כי נשלח על ידי מפעיליו בישראל להצטרף לשורות דאעש בסיני כדי לאסוף מידע על ארגון הטרור.

#مباشر وزارة الداخلية بغزة تبث اعترافاتٍ لعدد من المتخابرين مع الاحتلال ألقى القبض عليهم عقب الحدث الأمني الذي وقع شرق خانيونس في نوفمبر الماضي

פורסם על ידי ‏شهاب‏ ב- יום שלישי, 8 בינואר 2019

משרד הפנים טען כי המשת"פים שגיוסו ע"י קציני המודיעין הישראלי, מאז שנת 2000 ועד היום, נשלחו בין היתר כדי לאסוף מידע אודות תנועת כוחות הביטחון של חמאס, אזורי יצור טילים ונשק, מיקומי מוצבים של חמאס ומחסומים קבועים וארעיים ברצועה, מיקומי כוחות ומבני ציבור וכן מיקומי מצלמות אבטחה ברחבי הרצועה.

לדבריהם, לצורך ביצוע משימותיהם, נתבקשו המשת"פים לרכוש רכבים מסוגים מסויימים ואף אדמות או בתים. הם סיפקו גם פרטים אודות שיטות הגיוס הישראליות כדי להזהיר משת"פים פוטנציאלים. בין השאר, הם טענו כי ישראל נהגה לגייס סוכנים באמצעות טלפון, נערות פיתוי בפייסבוק ופיזית – בזמן שעברו במעבר ארז.

זה הכוח המיוחד? התמונות שפרסם חמאס

 

משרד הפנים קראו למשת"פים שטרם נתפסו להסגיר עצמם לשירות הביטחון הפנימי. בקרוב אף צפויה הזרוע הצבאית של חמאס, גדודי עז א-דין אל-קסאם, לקיים מסיבת עיתונאים בה יוצגו לראווה ההישגים בחשיפת פרטים נוספים אודות התקרית.

עצרת חמאס ברצועת עזה בחודש שעבר. צילום ערבי

 

אביה ריש

אביה ריש

עורכת תוכן, אתר ערוץ 20