: מדיניות משרד החינוך ממשיכה לאיים על התנהלות בתי הספר היהודיים במדינהבאזהרה רשמית שהוציא המשרד הוזהרו בתי הספר המפרידים בין תלמידים ותלמידות מפני פגיעה בחוקי השוויון.

המונים בהפגנה בלונדון נגד התערבות משרד החינוך הבריטי בתכני בתי הספר החרדיים במדינה, בשבוע שעבר. צילום: דודי בראון

לפי ה-"ג'ואיש קרוניקל", בהנחיות החדשות שפורסמו היום (חמישי) נאמר כי ישנה בעייתיות בהפרדה מוחלטת בין המינים בבתי הספר מפני שהיא עלולה להוביל לאפלייה. הנחיית משרד החינוך מתייחסת גם למקרים בהם ההפרדה נעשית מטעמים דתיים.

לפי ההוראות האחרונות אינה עולה בקנה אחד עם החוק אלא אם היא נעשית במקרים חריגים שאושרו במיוחד, ועל בתי הספר יהיה להצדיק באופן פרטני בפני הרשויות את המקרים בהם המינים יופרדו.

ההנחיות החדשות מגיעות על רקע מחאה גוברת בקהילה החרדית בבריטניה על ניסיונות לכפות אופי חילוני וליברלי יותר בבתי- הספר הקהילתיים. בשנים האחרונות חשופים בתי הספר החרדים בבריטניה ללחצים הולכים וגוברים מצד הרשויות. חברי הקהילה טוענים כי הדרישות האחרונות מצד משרד החינוך מעמידות בסכנה אמיתית את קיומה של מערכת החינוך היהודית בממלכה. התערבות מצד משרד החינוך הבריטי בתכני הליבה אינה דבר חדש, אך לאחרונה מבקשים ברשויות במדינה להתערב בתכנים עצמם, לרבות בתכנים הדתיים.

 

 

 

עדי דניאל

עדי דניאל

עורכת חדשות באתר ערוץ 20

רוצים להישאר מעודכנים? הצטרפו לקבוצת וואטסאפ או טלגרם שלנו.