היום פרסם ארגון 'עד כאן' סרטון נוסף בו מסביר פעיל שוברים שתיקה על פעילות החוץ של הארגון. שוחחנו היום עם אבירם זאבי מייסד הארגון.

מה חשפתם היום?

היום חשפנו צד אחר בפעילות האסורה של שוברים שתיקה. נדב משוברים שתיקה אומר שאם מדינה אירופית  רוצה מידע על מדינת ישראל היא באה קודם כל אליהם. איפה מדיניות החוץ ? האם יהודה שאול פעיל שוברים שתיקה הוא שר החוץ של מדינת ישראל? שכל הדיפלומטים והשגרירים מכירם אותו והוא לוקח אותם לסיורים בחברון.

אחרי התחקיר בעובדה והפרסומים בתקשורת הגעתם לתודעה הציבורית. מה היעד הבא אליו אתם חותרים?

אנחנו רוצים למצות את כל המהלכים שהתחלנו. צד אחד שמצליח זה לעורר את הציבור. הציבור אתנו וגם יש תגובות גם של פוליטיקאים. אבל בשלב שזה כבר מגיע לנקיטת סנקציות שם הדברים לוקחים יותר זמן. המטרה היא שארגוני השמאל יהיו כפופים לחוק.

אתם פועלים בכיוון של חקיקה כנגד ארגוני השמאל?

אין צורך בחקיקה נוספת, החוקים כבר קיימים. בא ניקח את המקרה של עזרא נאווי. אין שום ספק שנעברו כמה עברות והמשטרה המליצה על הגשת כתב אישום. מאז אנחנו לא רואים שיש שם התקדמות.  בנושאים אחרים הדברים עובדים בקצב קצת אחר בעברות פחות חמורות. צריך שדעת הקהל תהיה חזקה והפקידות הממשלתית תבין שלא ניתן לעשות איפה ואיפה ובדברים מסוים להחליק ודברים מסוימים לנקוט במלא חומרת הדין. אנחנו רוצים שהתייחסו לכולם לפי הדין. אם מגע עם סוכן זר זו עברה חמורה אז בבקשה יש מספיק ראיות שהדברים האלה קרו. אנחנו לא מבינים למה המערכת מתמהמהת. איסוף המידע של שוברים שתיקה הוא עבירה. אם אני מחר אתכנן לרצוח מישהו ולא ארצח אותו אף אחד לא יגיד הוא רק תכנן.

 

אתם לא היחידים שפועלים בגזרה הזאת כנגד ארגוני השמאל. הייתה חשיבה אולי לעבור לעבוד כגוף אחד?

אנחנו עובדים בשיתוף פעולה בנינו אבל לכל אחד יש אופי הפעילות שלו.  אבל בא נשים לב שארגון 'שוברים שתיקה' הצליח להקים המון יוזמות פרטיות נגדו.  אנשים פרטים קמו ואמרו שדי! נמאס לנו שזה מה שאומרים עלינו בעולם. שוברים שתיקה הוא גם די חריג בנוף כי לפיו כל מי ששירת שרות קרבי הוא על סף פושע מלחמה.

חיילי צה"ל מטפלים בילד פלשתיני. צילום: פייסבוק, עמרי סיינר
חיילי צה"ל מטפלים בילד פלשתיני. צילום: פייסבוק, עמרי סיינר

 

בכתבה ששודרה אמש בחדשות 2, נראה קצין במיל' דין יששכרוף, איש "שוברים שתיקה" מסייר בחברון ומספר על " ה"קושי העצום של חיילי צה"ל בחברון". היום פרסמנו באתר ערוץ 20 את עדותו של עמרי סיינר מ"פ במיל' שראה את בכתבה את הקצין שלו והחליט לענות.

בזמן האחרון אנחנו רואים את התופעה הזאת קורת יותר ויותר.

נכון, זה בדיוק הסיבה ששוברים שתיקה עובדים בצורה הזאת ולא מפרסמים את שמם של נותני העדויות. ברגע שהם חושפים את נותן העדות מיד באים אחרים ואומרים אני הייתי שם זה לא היה ככה.

מערכת ערוץ 20

מערכת ערוץ 20