דף הבית > אקטואליה וחדשות > משרד החוץ לארדואן: "ימי האימפריה העות'מאנית חלפו"

משרד החוץ לארדואן: "ימי האימפריה העות'מאנית חלפו"

במשרד החוץ הגיבו לקריאות נשיא טורקיה, רג'פ טייפ ארדואן, למוסלמים ברחבי העולם להגן על ירושלים: "מי שחי לו בארמון של זכוכית, מוטב לו שלא ישליך אבנים"

במשרד החוץ הגיבו הערב (ג') לקריאות נשיא טורקיה, רג'פ טייפ ארדואן, למוסלמים ברחבי העולם להגן על ירושלים. "דבריו של נשיא תורכיה היום בפני פעילי מפלגתו הם הזויים, מופרכים ומעוותים. מוטב לו כי ישכיל לעסוק בבעיותיה ובקשייה של מדינתו", נמסר ממשרד החוץ.

נשיא טורקיה ארדואן. צילום: רויטרס
נשיא טורקיה ארדואן. צילום: רויטרס

במשרד החוץ הגיבו לקריאות נשיא טורקיה, רג'פ טייפ ארדואן, למוסלמים ברחבי העולם להגן על ירושלים: "מי שחי לו בארמון של זכוכית, מוטב לו שלא ישליך אבנים"

"ימי האימפריה העות'מאנית חלפו עברו להם. בירת העם היהודי היתה, הינה ותהייה ירושלים. בניגוד לעבר, זוהי עיר שממשלתה מחוייבת לביטחון, חירות, חופש פולחן וכיבוד זכויות כל המיעוטים. מי שחי לו בארמון של זכוכית, מוטב לו
שלא ישליך אבנים", לשון ההודעה.

כאמור, מוקדם יותר קרא ארדואן למוסלמים לעלות לירושלים וטען כי ישראל תשלם על פעולותיה בהר הבית. "ישראל, שלא מכבדת את מסגד אל-אקצא ואת כיפת הסלע, עלולה לשאת בנזק הגדול יותר בהמשך". עוד הוסיף בשיחות עם פעילי מפלגתו "אנו מצפים שישראל תנקוט צעדים למען השלום באזור".

בתחילת השבוע איים ארדואן בעקבות המתיחות סביב הר הבית כי "העולם המוסלמי לא ישתוק לנוכח ההפרות החוזרות במתחם מסגד אל-אקצא בירושלים". בשיחה שקיים עם עיתונאים סיפר הנשיא הטורקי כי הוא מנסה להפיג את המתיחות: "אנחנו משקיעים מאמצים אינטנסיביים על מנת להפסיק את המצב. אני אומר לישראל שהאלימות שם חייבת להיפסק, ישראל צריכה לפעול על פי ערכים וחוקים בינלאומיים". עוד אמר אז כי על ישראל "להסיר מיד את המגנומטרים וכלים נוספים ולחזור לסטטוס קוו ולהימנע מפרובוקציות".

בת אל בנימין

בת אל בנימין

עורכת באתר ערוץ 20

אולי יעניין אותך גם

צה"ל על הפלת המטוס בסוריה: האחריות על משטר אסד

בתום תחקיר ראשוני שנערך בצה"ל בעקבות תקרית הפלת המטוס הרוסי הלילה בסוריה, מבהיר דובר צה"ל כי "כשנורה הנ"מ לעבר המטוס הרוסי, מטוסי חיל האוויר לא היו בשטח סוריה". ‬מטוסי קרב של צה"ל תקפו מתקן של הצבא הסורי ממנו עמדו להעביר מערכות לייצור נשק מדויק וקטלני עבור איראן וחיזבאללה בלבנון