נכון לאתמול 14.7 (סיכום של 24 שעות), מעודכנים כעת במערכת  1,573 מאומתים חדשים אתמול.
30,297 תוצאות בדיקות שהתקבלו אתמול. היום, 15.7 נכון לשעה זו ישנם 22,704 חולים פעילים. 195 חולים שמצבם מוגדר קשה. 57 מונשמים. 375 נפטרים במצטבר מפרוץ המגפה.

 

 

עוד פורסם כי בקלנסוואה מספר החולים גדל ב52 רק בשבוע האחרון. בת"א-יפו גדל מספר החולים ב647. בעיר ירושלים מספר החולים עמד על כ1871 והיום, שבעה ימים אח"כ מספר החולים עומד על 3183.

בתוך כך צוות מומחים שניתח את הגל הראשון ממליץ על סגר כללי בסופי שבוע; ובימי חול – עוצר בשעות החשכה.

 

 

 

פרופ' דב שורץ מאוניברסיטת בן-גוריון בנגב, לשעבר המדען הראשי של הוועדה לאנרגיה אטומית, עומד בראש צוות מומחים רב תחומי שחקר את מאפייני הגל הראשון של הקורונה בישראל. המודלים שבנו החוקרים גובשו לדו"ח מקיף ומעמיק שניתח את התפתחות המגפה בישראל. המשך ניתוח הנתונים בגל השני משמש את החוקרים לקביעת התחזית שללא צעדי סגר מידיים חדרי הטיפול נמרץ לחולי קורונה בבתי החולים יוצפו בתוך כחודש בחולים הזקוקים להנשמה, באופן שעלול להביא לקריסתם.

 

Photo by Nati Shohat /Flash90

 

לדבריו מכיוון שרק בעוד שבועיים נוכל לדעת אם הצעדים החלקיים שהממשלה נקטה בשבוע האחרון היו מוצלחים, עלינו לפעול עוד קודם. פעולות כאלו יכולות להיות סגר כולל, שצריך יהיה להטילו בשבוע הבא לכל היותר, והקמה מיידית של גוף אפידמיולוגי מתכלל. אפשרויות נוספות להפחתת קצב התפשטות המגפה יכולות להיות : סגר בסוף השבוע וסגר בשעות הערב והלילה. על מנת לעבור בשלום את תקופת המעבר מקדם פרופ' שורץ בימים אלו יוזמה ל"סגר מלחמה בקורונה מרצון" (בדומה ל"מלווה מלחמה מרצון" שהונהג ערב מלחמת ששת הימים) של הציבור בכלל ושל בני ה- 67 ומעלה.


רוצים להישאר מעודכנים? הצטרפו לקבוצת וואטסאפ או טלגרם שלנו.