מסמך פנימי שהוכן במשרד חושף: חודשים של עיצומים הובילו לפגיעה קשה – עד כדי סיכון חיי אדם. בין הסכנות: אי מתן חיסונים והיעדר אבחון של נשים עם עוברים הנושאים מחלות. כך חושף הבוקר פרשן וכתב הבריאות של "ישראל היום"- רן רזניק

אלפי חיסונים למחלות קשות ומידבקות שלא בוצעו, ופגיעה ממשית בטיפול הרפואי עד כדי סכנת חיים לאלפי חולים – אלה רק חלק מהסיכונים שעולים ממסמך פנימי שהוכן בשבוע האחרון בחשאי בהנהלת ונועד לסכם את הנזקים של עיצומי האחים והאחיות בדרישה לתוספת שכר ותקנים.

המסמך הוכן לבקשת מנכ"ל משרד הבריאות משה בר סימן טוב, על ידי ד"ר אורלי וויינשטיין, ראש חטיבת בתי החולים הממשלתיים במשרד, ופרופ' סיגל סדצקי, ראש שירותי בריאות הציבור במשרד. על פי המסמך, עקב העיצומים שהחלו ב־6 ביוני ובהם משתתפים כ־40 אלף האחים והאחיות בבתי החולים, במרפאות קופות החולים, בלשכות הבריאות המחוזיות ובתחנות טיפות חלב, כותבים מחברי המסמך, יש סכנה להתרחשותן של טעויות קשות בטיפול הרפואי והידבקות בזיהומים קשים ופגיעה בהיעדר אבחון מוקדם של נשים עם עוברים הנושאים מחלות ותסמונות גנטיות קשות, וכן נשים הסובלות מאלימות וילדים עם בעיות התפתחות.

מערכת ערוץ 20

מערכת ערוץ 20


רוצים להישאר מעודכנים? הצטרפו לקבוצת וואטסאפ או טלגרם שלנו.