שר הביטחון, אביגדור ליברמן, קיבל היום בצהריים (ג') את המלצת מנכ"ל האלוף במיל' אודי אדם, על הפיכת גלי צה"ל מיחידה צבאית ליחידת סמך במשרד הביטחון.

על פי הודעת משרד הביטחון, הדיון על מיקומה של גלי צה"ל התקיים בעקבות בקשת הרמטכ"ל, רב-אלוף גדי איזנקוט, לבחון את הוצאת גלי צה"ל מהצבא, כחלק מההתמקדות במשימות הליבה של צה"ל.

תצא מאחריות צה"ל. צילום: תומר נויברג, פלאש 90
מאחריות צה"ל. צילום: תומר נויברג, פלאש 90

 

החלטה זו עומדת בהתאם לחוות דעת של היועץ המשפטי לממשלה וכפופה לכך שיגובשו מנגנוני בקרה וההסדרים המתאימים, אשר יבטיחו את עצמאותה ואת אי תלותה המקצועית, התוכנית, והארגונית של התחנה.

העברת היחידה התקבלה לאחר עבודת מטה מקיפה, שנערכה בחודשים האחרונים, וכללה גם התייחסות לפן המקצועי, הארגוני והמשפטי הנלווים לקבלת החלטה זו.

עוד נמסר כי מנכ"ל משרד הביטחון על הקמת צוות יישום, שיעסוק בהקמת המנגנונים המוזכרים ובתהליך העברת התחנה לאחריות משרד הביטחון. זאת במטרה להשלים את העברת התחנה עד לתאריך ה-1.5.17.

מפקד גל"צ ירון דקל מסר בתגובה: "אני מבקש להתאזר בסבלנות עם הפרשנויות לגבי המהלך, ולהמתין לכשיגיע מידע נוסף. העבודה האיכותית והטובה בגל"צ ובגלגלצ צריכה להמשיך, בלי קשר לרעשי הרקע. עלינו להבטיח כי ציבור המאזינים ימשיך לקבל מאיתנו שידורים רלוונטיים, עצמאיים ואיכותיים – זהו המבחן האמיתי שעלינו לעמוד בו. זו חובתנו כלפי המאזינים"


רוצים להישאר מעודכנים? הצטרפו לקבוצת וואטסאפ או טלגרם שלנו.