סמל יהודה יצחק הישראלי, תושב עפרה, הוא לוחם שנפצע באורח אנוש במבצע "". הוא לחם בסיירת רימון בגבעתי וביום שישי השחור בקרבות ברפיח, רסיס שפגע במוחו פצע אותו אנוש.
יהודה עבר טיפול רפואי ממושך במשך כשנתיים במחלקת השיקום בבית חולים תל השומר. בסוף אוקטובר האחרון הוא הצליח לראשונה לדבר ובחצי השנה האחרונה מצבו מוסיף להשתפר.
במחלקת השיקום כל שינוי קטן לטובה, נחשב לצעד גדול עבור פצוע הראש. ההתקדמות מתחילה בנשימה עצמונית, ממשיכה בהזזת איברים ובזיהוי גופים בראייה, בהזזת אצבעות והנהון או הזזת ראש עד שהפצוע מתחיל לעשות פעולות כבדות יותר כמו לכתוב או לשחק במשחקי ילדים בסיסיים.

איריס הישראלי. אימו של יהודה ישראלי

במשרד הביטחון נותנים תקציב לכל חייל שנפצע וצריך לשפץ את ביתו לצורך הנגשתו וכך גם יוחד תקציב על מנת להנגיש את ביתו של יהודה. במקביל לתקופת החלמתו של יהודה, חייל נוסף בשם אופיר כהן שהיה חובש בשריון ונפצע גם הוא באורח אנוש במבצע צוק איתן, שוחרר לביתו לפני כמה חודשים. במקרה של כהן, תושב השרון, הצליחו להנגיש את ביתו בלי בעיה, לעומת זאת הדרך להנגשת ביתו של הישראלי מלאה בחתחתים. הסיבה לכך היא שישראלי הוא תושב יהודה ושומרון, דבר שמצריך היתר בנייה מיוחד.
בשבוע שעבר אמר משרד הבטחון: "בקשתה של המשפחה למימון הקמת יחידת דיור בחצר ביתה הועלתה אתמול לוועדה לסיוע לפנים משורת הדין, אך לא ניתן היה לדון בבקשה בעת הזו כל עוד אין היתר בנייה כדין. הדיון בבקשה יידחה עד להמצאת היתר בנייה".

בצה"ל ישנה הסיסמה הידועה "שלא מפקירים חייל בשטח" אבל במשרד הבטחון שכחו שהשטח נמצא גם ביהודה ושומרון. אם הייתי נקרא למילואים והייתי גר ביו"ש אני לא יודע איך הייתי מגיב .המצב הזה של אפליה בין מי שגר בשטח כזה לבין מי שגר בשטח אחר היא מזעזעת . לא יתכן שבן אדם הקריב את החיים שלו בשביל המדינה ,והמדינה מתעלמת מלטפל בו בגלל שהוא גר בעפרה ולא בתל אביב.

יהודה הישראלי. מתוך דף הפייסבוק "יהודה עדיין לא חזר"
. מתוך דף הפייסבוק "יהודה עדיין לא חזר"

גם במקרה המצער שבו נרצחה אדל ביטון הי"ד מצאו את הסידור בשביל שהיא תיקבר בישוב יקיר שבו היא גרה למרות כל קשיי הביורוקרטיה שהיו מסביב . אני מצפה ממי שיש לו יד בעניין שגם במקרה הזה ידעו למצוא את הפתרון המתאים. בינתיים נפתחה בפייסבוק דף מחאה בשם "יהודה עדיין לא חזר" וכולנו מקווים שהדף יצליח להתרומם ולהעלות את התודעה הציבורית בעניין הזה.


רוצים להישאר מעודכנים? הצטרפו לקבוצת וואטסאפ או טלגרם שלנו.