לאחר עשרות שנים מפנה את הנמצא במרכז המושבה.

מחנה משטרת מטולה. באדיבות ארכיון צה"ל במשרד הביטחון

המחנה שנבנה בתקופת המנדט הבריטי, שימש במשך שנים רבות כתחנת משטרה בגליל. החל משנות ה-80 הפך המחנה למשכנה של יחידת הקישור ללבנון (יק"ל) ולסמל, עד לפירוקה של היחידה עם הנסיגה מרצועת הביטחון בשנת 2000. לאחר מכן, שימש המחנה את יחידות צה"ל המגנות על הגבול באזור מטולה. בשנים האחרונות עמד נטוש. במרכז המחנה שוכנת מצודת טיגארט, שהוקמה בשנת 1942 ע"י הבריטים.

לאחר פניית ראש המועצה המקומית מטולה, דוד אזולאי, למשרד הביטחון, פועלים המשרד, מועצת מטולה ורשות מקרקעי ישראל ליישום התכנית. מבנה הטיגארט המשתרע על כ-7.5 דונמים, ישמש בין היתר גם להקמת מוזיאון 'רצועת הביטחון', שיספר את סיפורה של מדינת ישראל ברצועת הביטחון מההיבט הצבאי והאזרחי וכן לשימושים ציבוריים נוספים, שעליהם שוקדת המועצה בימים אלה.

ראש תחום צפון באגף אמון של משרד הביטחון, תמי שנוולד, סיפרה כי "מוזיאון 'רצועת הביטחון' שאת הקמתו יזמה המועצה המקומית מטולה הינו פרויקט ערכי ומבורך. אנו שמחים שהייתה לנו הזכות לסייע לפרויקט ולהשיב את שטח המחנה לטובת מיזם חשוב זה".

דוד אזולאי, ראש המועצה המקומית מטולה, אמר: " אני שמח על סיום פרק היסטורי של מחנה משטרת מטולה ועל תחילתו של מיזם חדש, שיהפוך את המתחם למרכז תרבות ומורשת למושבה ולגליל כולו. אני רוצה להודות מעומק ליבי לראש הממשלה ושר הביטחון, , לשר הביטחון הקודם אביגדור ליברמן ולמנכ"ל המשרד אודי אדם, על התמיכה במטולה לכל אורך הדרך. בחודשים האחרונים התחלנו בגיוס כספים לשיקום המתחם. אין לי ספק כי מדינת ישראל ומשרד הביטחון ימשיכו לפעול לביטחונה ולשגשוגה של מטולה".

מבנה המשטרה במטולה. צילום: מועצת מטולה
מבנה המשטרה במטולה. צילום: מועצת מטולה
מערכת ערוץ 20

מערכת ערוץ 20:עוד באותו נושא