מנכ"ל ייפגש עם משפחתו של הלוחם ביום רביעי הבא. זאת לאחר שמשרד הביטחון יצר קשר ראשוני עם אביו של החייל הפצוע , שמשפחתו טרם קיבלה את הכסף שיאפשר להנגיש עבורו את ביתה, והתחילה בשיפוצים בזכות תרומות של אזרחים.

קמפיין ההדסטארט לטובת הישראלי.צילום מסך מתוך אתר הדסטארט
קמפיין ההדסטארט לטובת הישראלי.צילום מסך מתוך אתר הדסטארט

הפגישה באה בהמשך להבטחתו של יו"ר ישראל ביתנו שר הבטחון אביגדור ליברמן כי משרדו יסייע למשפחה במימון בניית יחידת הדיור.

ע"פ הפרסום ב-NRG, איריס הישראלי, אמו של יהודה, סיפרה כי מנכ"ל משרד הביטחון אמר לבעלה דודי כי המשרד מציע להעביר למשפחה תרומות למימון השיפוץ, לאחר שרה"מ הציע להעביר תרומה מ"קרן היסוד". הישראלי הבהירה כי המשפחה אינה מעוניינת "להחליף תרומה בתרומה", אלא מבקשת את אישורי הבנייה הדרושים. "היינו רוצים שיתנהלו איתנו כמו שצריך להתנהל עם כל חייל, ולא שנצטרך לחפש תרומות".

אמש פרסם ארגון "ישראל שלי", שיזם את קמפיין גיוס התרומות עבור הישראלי, הודעה לתקשורת שבה עדכן כי משרד הביטחון ולשכת ראש הממשלה טרם פנו למשפחה, המתגוררת בעפרה. "אנו מברכים על הפרסומים השונים בתקשורת ועל נכונות הגורמים הממשלתיים לטפל בסוגיה. עם זאת, נכון לשעה זו לא נוצר כל קשר רשמי מאף גורם ממשלתי עמנו או עם המשפחה, ולא נמסר כל עדכון או שינוי במצב הקיים בפועל. נכון להיום וחרף ההצהרות בתקשורת, אין כל שינוי במדיניות של משרד הביטחון באשר לאישור תקציבי בעבור הנגשת ביתו של יהודה", נכתב בהודעה.

המשפחה הודתה לראש הממשלה "על האכפתיות והניסיון לגייס תרומה לצורך הנגשת הבית", אולם אמרה כי איננה מעוניינת בגיוס תרומות נוסף, "אלא בפתרון נורמטיבי כמו לכל חייל אחר שנפצע בקרב וזקוק לסיוע המדינה". אתמול שיגר נתניהו מכתב לאביגדור ליברמן ובו הפציר בשר הביטחון לפעול בהקדם להנגשת הבית.

מערכת ערוץ 20

מערכת ערוץ 20


רוצים להישאר מעודכנים? הצטרפו לקבוצת וואטסאפ או טלגרם שלנו.